REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 13:04

Stabdomos Lietuvos banko būstinės statybos Žirmūnuose

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296113

Prieš dvejus metus gavęs Vilniaus savivaldybės leidimą rekonstruoti savo pastatus sostinės Žirmūnų mikrorajone, Lietuvos bankas projektą stabdo dėl stipriai išaugusių kaštų, rašo portalas „Delfi“.

Kaip portalui tvirtino Lietuvos banko Korporatyvinių paslaugų departamento direktorė Ugnė Šaltenytė, atsisakius naujojo LB pastato statybos, šiuo metu planuojama atlikti

Žirmūnų gatvėje 151 esančių patalpų remontą, perplanuojant ir jose įrengiant šiuolaikiškas darbo erdves.

Dalis LB priklausančių pastatų Žirmūnuose buvo nugriauti dar 2022 metų vasarą. Kaip buvo planuota, vietoje jų turėjo iškilti naujasis LB pastatas.

ELTA primena, kad Lietuvos banko valdyba sprendimą rekonstruoti banko pastatus Žirmūnų mikrorajone, priėmė 2017 metų liepą. 2021 metų pabaigoje LB pastatų rekonstrukcijai sostinės savivaldybė suteikė leidimą.

Projektuotojų buvo apskaičiuota, kad preliminari pastatų rekonstrukcijos kaina sieks apie 40 mln. eurų. Į šią sumą įėjo ir dalies LB pastatų griovimo darbų kaina.

Naujoje banko būstinėje buvo numatyta įrengti ir rekonstruoti specializuotas patalpas pinigams tvarkyti, grynųjų pinigų saugyklas, konferencijų centrą ir banko tarnautojų darbo vietas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA