REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Vasario 13 d. 09:26

Sportiškiausias Utenos policijos pareigūnas – Aleksandras Ovčinikovas (vaizdo įrašas)

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


117708

Vasario 11 d. Policijos departamente buvo pagerbti geriausi 2019 m. sportininkai, profesinių įgūdžių ir sportinės veiklos instruktoriai bei policijos komandos (įstaigos). Tarp jų buvo apdovanotas ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Aleksandras Ovčinikovas. Sveikindami šia proga ir norėdami labiau pažinti Aleksandrą, jam uždavėme keletą klausimų:


Foto galerija:

img-1210.jpg
img-12531.jpg

1. Kada pradėjote sportuoti ir kodėl?

Pradėjau sportuoti būdamas 13 metų, pirmoji išbandyta sporto šaka buvo orientavimosi sportas, tada rankinis, o nuo 2000-ųjų iki 2007-ųjų išbandžiau jėgas baidarių ir kanojų irklavime.

2. Kodėl pasirinkote būtent tokią sporto šaką?

Ši sporto šaka sudomino tuo, jog yra dinamiška ir joje užimtumas garantuotas. Treniruotės vykdavo visus metus: rudenį, žiemą – slidinėdavome, pavasarį – sporto salėje apšilimui žaisdavome krepšinį, futbolą, bėgdavome krosus, po to eidavome raumenis ir ištvermę „auginti“ į svarmenų salę ir taip visus metus. Geriausiai sekėsi startuoti porinėse baidarėse, svajonė buvo dalyvauti Europos bei pasaulio čempionatuose ir nors vieną kartą olimpinėse žaidynėse. Deja su „Pienu ir batonu“ pavyko tik 2006 m. iškovoti kelialapį į Europos čempionatą, bet Europoje nestartavau.

3. Papasakokite apie savo pasiekimus bei turimus apdovanojimus.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) sistemoje keletą kartų buvau skatintas padėkomis, apdovanojimų nepamenu. Įsimintiniausi buvo 2019 metai, nes per juos įvyko daugiausiai pokyčių: keitėsi gyvenamoji vieta, darbo vieta ir darbo specifika, taip pat atsirado nemažai naujų galimybių, dalyvavau Lietuvos policijos rengiamose sporto varžybose, bei Šaudymo iš tarnybinio ginklo varžybose. 2019-06-13 Utenos aps. VPK komanda Lietuvos policijos Šaudymo iš tarnybinio ginklo, Lietuvos čempionate užėmė 3 vietą, aš asmeninėje įskaitoje užėmiau taip pat 3-ąją vietą. Ši prizinė vieta suteikė galimybę dalyvauti Europos šaudymo iš tarnybinio ginklo varžybose, kuris vyko Vengrijos respublikoje, Miskolc’o mieste. Svajonė „startuoti Europoje“ išsipildė ir Lietuvos komanda užėmė garbingą 6 vietą iš 19 komandų. 2019-09-26 vyko Šaudymo varžybos, skirtos Lietuvos policijos dienai paminėti ir netikėtai tapome čempionais.

4. Kaip keitėsi Jūsų profesinė karjera, kur dirbate šiuo metu?

Šiuo metu dirbu Zarasų r. PK Reagavimo skyriuje, jau 8 mėnesius esu vyriausiasis patrulis. VRM sistemoje, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pradėjau dirbti nuo 2009 liepos mėn. Tarnybos vietą pasirinkau Šilgalių užkardą, Pagėgių rinktinę VSAT prie LR VRM (Pasienietis). 2011 m. dalyvavau atrankoje į Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinę „ARAS“, šturmuotojo pareigoms užimti, sėkmingai ją įveikiau ir dirbau iki 2019 m. gegužės.

5. Koks Jūsų hobis, ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Labai mėgstu vienas grybauti, o laisvalaikiu užsiimu krosnių-židinių statyba, taip pat labai mėgstu aktyvų laisvalaikį: stovyklavimą gamtoje su šeima, vandens bei žiemos pramogas ir sportą, pasivaikščiojimus.

6. Kokių ambicijų turite, ko norite pasiekti?

Pakartoti praėjusių metų rezultatus ir juos viršyti.

7. Kaip vertinate tai, kad esate apdovanotas?

Vertinu teigiamai, mane labai nustebino ir nudžiugino, nes šis apdovanojimas – motyvacija tobulėti ir siekti aukštesnių rezultatų.

8. Ko galėtumėte palinkėti kitiems?

Turėti nuoširdžias svajones, anksčiau ar vėliau jos išsipildo. O siekiant tikslo ir susidūrus su abejonėmis arba sunkumais pasakyti sau tokį teiginį: „Dabar arba niekada!“.

P. S. Daug vertingų įgūdžių suformavo ir patirties sukaupiau dirbdamas – LP AOR „ARAS“, didelis Ačiū!

Dar kartą sveikiname ir linkime pasiekti dar aukštesnius rezultatus!REDAKCIJA REKOMENDUOJA