REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Rugpjūčio 4 d. 11:37

Sostinės regiono verslui – palankesnės sąlygos pristatyti prekes ir paslaugas tarptautinėse parodose

Vilnius

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


274730

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN), siekdama, kad kuo daugiau Sostinės regione veikiančių Lietuvos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) galėtų pasinaudoti finansavimu ir tarptautinėse parodose pristatytų savo gaminius ir paslaugas, palengvino kvietimo „Expo galimybės pažangiems“ sąlygas. Pasak ministerijos, nustatyti fiksuotųjų įkainių dydžiai pakeisti į didesnius.

„Norime paskatinti Lietuvos įmonių eksportą ir prioritetinėse, ir kitose rinkose, todėl siekiame, kad verslas galėtų gauti finansavimą produkcijos eksportui reikalingiems sertifikatams įsigyti ir dalyvavimo tarptautinėse parodose išlaidoms padengti. Dėl infliacijos ir padidėjusių kainų, prisistatymo užsienyje renginiai Lietuvos verslui kainuos brangiau nei iki šiol, todėl padidinome numatytus dalyvavimo tarptautinėse parodose fiksuotuosius įkainius“, – teigė EIMIN kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Šiuo metu pagal kvietimą „Expo galimybės pažangiems“ didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 150 tūkst. eurų, mažiausia – 15 tūkst. eurų, pažymima ministerijos pranešime žiniaskladai.

Kaip nurodo EIMIN, projektų atranka bus atliekama konkurso būdu vienu etapu. Projektų įgyvendinimo planus galima teikti VšĮ Inovacijų agentūrai iki šių metų lapkričio 6 d.

Lietuvos ekonomikai stiprinti EIMIN iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė „Expo galimybės pažangiems“ įgyvendinama 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.

Skaitykite savo miesto naujienas!REDAKCIJA REKOMENDUOJA