REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 26 d. 07:11

Sostinei nepratęsus leidimo ūkininkų protestui, iš Vilniaus turėtų išvykti apie 1 tūkst. traktorių

Vilnius

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


290222

Vilniaus miesto savivaldybei nepratęsus leidimo ūkininkų protestui, penktadienį iš sostinės turėtų išvykti maždaug tūkstantis traktorių.

Nuo antradienio į Vilnių susirinkę ūkininkai reikalavo atšaukti prievolę atkurti daugiametes pievas, grąžinti senąją žymėto dyzelino naudojimo tvarką, panaikinti nuo šių metų pakeltą akcizą suskystintosioms naftos dujoms (SND), spręsti vadinamąją pieno krizę, atsisakyti saugomų teritorijų plėtros, sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.

Ketvirtadienį protestuojančių ūkininkų atstovai susitiko su premjere Ingrida Šimonyte bei parlamento vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen, kuri teigė, kad Akcizų įstatymo pataisos Seimo pavasario sesijoje turėtų būti svarstomos pirmiausia.

Į susitikimą atvykusį prezidento vyriausiąjį patarėją Jareką Niewierowiczių protestuojantys ūkininkai pasitiko švilpimu ir šūkiu „gėda“.

ELTA primena, jog šią savaitę Vilniuje vyko ūkininkų protestas – į sostinę suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių.

Akcijos organizatorė Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) Vilniaus miesto savivaldybei ketvirtadienį pateikė prašymą akciją pratęsti. Vis dėlto, savivaldybės atstovai nurodė, kad tokios galimybės nėra.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius ketvirtadienį prašė Policijos departamento ir Kelių direkcijos palydėti sunkiosios technikos koloną.

Trečiadienį savo reikalavimus protestuotojai išsakė žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, jie abu susirinkusiųjų buvo nušvilpti.

Trečiadienį išplatintame pranešime teigė, jog Ministrų kabinetas siekia spręsti ūkininkų keliamas problemas, pavyzdžiui, atliepiant reikalavimus dėl žymėto dyzelino ir SND, jau įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimus.

Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje buvo matyti stovinčių protesto miškovežių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA