REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Liepos 20 d. 15:53

Solidi vokiška investicija – paskata inovatyvios ekonomikos vystymui

Kaunas

Lrp.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


46024

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą Vokietijos pramonės giganto „Continental“ gamyklos statyboms Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje. Jau kitais metais čia bus pradėti gaminti įvairūs automobilių komponentai – greičių dėžių sistemos, durų bei sėdynių kontrolės elementai, išmanios langų tamsinimo sistemos. Tai didžiausias pastarųjų metų investicinis projektas Lietuvoje – per penkerius metus ketinama sukurti tūkstantį naujų darbo vietų ir investuoti 95 mln. eurų.

Pasak Prezidentės, tokio masto verslo įmonės atėjimas rodo Lietuvos kokybinį šuolį pritraukiant užsienio investicijas. Iš pigios darbo jėgos šalies tapome kvalifikuotų darbuotojų, inovacijų, modernios gamybos ir technologijų traukos centru. Kad tokia Vokietijos pramonės milžinė kaip „Continetal“ renkasi Lietuvą, yra ne tik mūsų įvertinimas, bet ir signalas kitiems užsienio investuotojams – esame saugi ir palanki šalis verslui.

Šalies vadovė pabrėžia, kad šis projektas žymi nuolat stiprėjančius Lietuvos ir Vokietijos ryšius. Vokietija – ne tik strateginė saugumo partnerė, kuri vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO batalionui, bet yra viena didžiausių užsienio investuotojų. Ši šalis užima trečią vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas, taip pat yra svarbiausia rinka lietuviškų produktų eksportui. Iš viso Vokietija Lietuvoje yra investavusi 1,14 mlrd. eurų.

Lietuvoje statoma „Continental“ gamykla – išskirtinė Europoje. Joje bus įdiegtos pačios pažangiausios technologijos, gamybai pasitelkiami dronai, virtualios realybės akiniai ir kitos inovacijos. Taip pat ši investicija yra didelis postūmis automobilių komponentų pramonei Lietuvoje vystytis, išnaudoti mūsų inžinerijos mokslo potencialą. Padangų ir automobilių komponentų gamybos milžinės „Continental“ pajamos per metus siekia 44 mlrd. eurų – tai daugiau negu visos Lietuvos BVP.

Prezidentė pabrėžia, kad Lietuvos ateitis – pažangą skatinančios ir gerai apmokamas darbo vietas kuriančios investicijos. Jau dabar Lietuva kartu su Singapūru ir Airija pirmauja pasaulyje pagal aukštos pridėtinės vertės investicijų pritraukimą. Pavyzdžiui, pernai buvo pritraukta per 60 užsienio investicijų projektų, tarp jų žinomiausi ir pažangiausi vardai – interneto gigantė „Booking.com“, medicinos prietaisų gamintoja „Hollister“. Iš viso šios investicijos šalyje sukurs beveik 9 tūkst. naujų darbo vietų.

Kad aukštos kokybės investicijos ir toliau rinktųsi Lietuvą, būtina imtis realios švietimo sistemos pertvarkos ir užtikrinti moderniai ekonomikai reikalingų specialistų rengimą. Prezidentė pati inicijavo įstatymų pataisas profesinio mokslo reformai pradėti. Jau nuo vasario keičiama profesinio mokymo sistema, įtvirtinta prievolė pačių profesinių mokyklų tinklą vystyti atsižvelgiant į valstybės, savivaldybių ir ūkio poreikius. Reformą numatoma įgyvendinti per šiuos metus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA