REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Akmenės visuomenės sveikatos biuras2020 m. Vasario 13 d. 13:50

Socialinis receptas – kaip dalyvavimas bendruomenės veiklose gali padėti vyresnio amžiaus žmonėms

Šiauliai

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


117779

Naujosios Akmenės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Kurk Lietuvai vykdys Socialinio Recepto pilotą.

Prognozuojama, kad 2030 m. kas trečias Lietuvos gyventojas bus vyresnis nei 60 metų, todėl vienas svarbiausių šalies uždavinių tampa orios, sveikos ir pilnavertiškos senatvės užtikrinimas.

Atsižvelgiant į statistinius duomenis ir mokslinius tyrimus, vyresnio amžiaus žmogaus situacija Lietuvoje yra gana sudėtinga: beveik kas antras vyresnio amžiaus žmogus gyvena po vieną, o kas trečias yra skurdo ar socialinės atskirties rizikoje.

Vyresniame amžiuje ypač dažnai pasireiškiantys rizikos faktoriai psichikos sveikatos sutrikimams atsirasti yra: lėtinės ligos, skurdas, netektys, saugumo trūkumas, kontaktų su artimaisiais ir draugais praradimas, fizinio aktyvumo trūkumas, gyvenimas po vieną ir socialinė atskirtis.

Programoje kuriamos priemonės yra nukreiptos į socialinius psichikos sveikatos determinantus - vienišumą, socialinę atskirtį, užimtumo trūkumą. Senjorai kartu su atsakingu koordinatoriumi parenka tinkamas organizacijas užimtumui ar pagalbai, pavyzdžiui, vaikščiojimo grupės, meno dirbtuvės, mankštų ciklas, choras, savipagalbos grupės, savanorystė, trečiojo amžiaus universitetų veikla). Ši iniciatyva siekia pagerinti senjorų sveikatą, gerovę sujungdama juos su bendruomenėje teikiamomis paslaugomis ir užsiėmimais, bei kurti ryšį su kitais žmonėmis. Tokiu būdu Socialinis receptas sprendžia kompleksines fizinės sveikatos, psichologines ir socialines problemas, o programos efektyvumas yra pastebėtas Pasaulio sveikatos organizacijos.

Bendruomenės jausmas, buvimas kartu, užsiėmimas kūrybine veikla gerina žmonių psichinę ir fizinę savijautą, suteikia prasmę kasdienei veiklai, todėl projekto vadovės labai džiaugiasi Naujosios Akmenės visuomenės sveikatos biuro komanda, kuri taip drąsiai ir ryžtingai įsitraukė į „Socialinio recepto“ įgyvendinimą ir siekia prisidėti prie bendruomenių gerovės.

Kurkime Lietuvą visiems!

logo.png

unnamed-2.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA