REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Gegužės 26 d. 12:17

Socialdemokratų lyderis siūlo baigti visuotinį karantiną

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


132009

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad visuotinį karantiną Lietuvoje laikas baigti.

Anot jo, nebėra reikalo jį tęsti, nes karantinui pagrindo neliko, o valdantieji jį jau naudoja kaip rinkimų priemonę.

„Laikas karantiną baigti. Visiems akivaizdu, kad valdantieji, tęsdami jo terminus, taip tikisi nujoti į rinkimus. Nebereikia imituoti dalykų, kurių nėra – karantino tęsimui nėra jokio racionalaus pagrindo. Kalbu ir apie susirgimų skaičių, ir kitus rodiklius“, – teigiama antradienį išplatintame G. Palucko pranešime.

„Juolab aplinkinės šalys karantinus atšaukinėja, taip pasielgė ir Estija. Žinoma, nustačiusi kriterijus, kokiais atvejais būtų imtasi sugriežtinimų“, – tvirtino jis.

LSDP pirmininko teigimu, taip galėtų elgtis ir Lietuva.

„Ekstremalios situacijos gali būti skelbiamos lokaliai, taigi ten, kur yra atvejų protrūkis ir pan. Lietuvai pats metas pereiti nuo įsakymų iš viršaus prie visuomenės sąmoningumo skatinimo. Juk žmonės protingi – ir kaukes nešioja, ir saugosi. Galų gale, ne valdžia nuo viruso apgynė – pati visuomenė apsigynė laikydamasi rekomendacijų: žmonės nešiojo kaukes, sėdėjo namie“, – pridūrė G. Paluckas.

Lietuvoje visuotinis karantinas įvestas kovo 16 dienos. Antradienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad jį siūloma pratęsti iki birželio pabaigos.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA