REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugsėjo 11 d. 13:49

Socialdemokratai Vyriausybę ragina didinti skurdžiau gyvenančių žmonių pajamas

Lietuva

Lietuvos socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


187657

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kylant kainoms ragina Vyriausybę per mokesčių korekcijas didinti skurdžiau gyvenančių žmonių pajamas.

„Mūsų kreipimasis orientuotas į tai, kad auga infliacija, auga prekių ir paslaugų kainos, artėja šildymo sezonas, ir socialdemokratai teikia siūlymus Vyriausybei, kad būtų amortizuotas kainų kilimas“, – po šeštadienį Vilniuje vykusio LSDP tarybos posėdžio žurnalistams sakė partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų tarybos priimtame kreipimesi į Vyriausybę atkreipiamas dėmesys į augančią infliaciją, kylančias elektros ir dujų kainas, sudėtingą mažas pajamas gaunančių žmonių, pensininkų situaciją.

„Remiantis Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo apklausos duomenimis, maždaug 150 tūkst. šalies namų ūkių trūksta pinigų maistui, (...) vidutinė senatvės pensija jau daugelį metų atsilieka nuo skurdo rizikos ribos“, – sakoma kreipimesi.

LSDP taryba ragina didinti gyventojų pajamas per neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) korekcijas; taip
pat socialiai teisingesnius mokestinius pakeitimus, pavyzdžiui, progresyvesnį gyventojų pajamų mokestį, apimant visas pajamas, nepriklausomai nuo jų kilmės.

„Mes siūlome Vyriausybei, kad būtų atitinkamai padidintas neapmokestinamas pajamų dydis, nes tai tiesiogiai įtakos žmonių pajams, taip pat siūlome peržiūrėti ir teikti siūlymus dėl socialiai teisingesnių mokesčių, siūlome įvertinti ir galimybes dėl turto mokesčio, kapitalo mokesčio, kas tikrai papildytų valstybės kišenę ir galėtume amortizuoti kainų kilimą ir infliacijos įtaką žmonių gyvenimo kokybei“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Taip pat kreipimesi siūloma imtis planų nuo 2022 metų didinti minimalią mėnesio algą iki 730 eurų, darbuotojų, kurie gauna fiksuotą darbo užmokestį iš valstybės biudžeto pajamas didinti koreguojant valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį.

Socialdemokratai yra didžiausia šalyje partija su daugiau nei 16,5 tūkst. narių. Seime jai atstovauja 13 politikų. 

Partijai vadovauja europarlamentarė V. Blinkevičiūtė, pirmininke per tiesioginius rinkimus išrinkta gegužės pradžioje.

Pirmininko poste ji pakeitė parlamentarą Gintautą Palucką, kuris atsistatydino dėl prastų Seimo rinkimų rezultatų.

Rugpjūčio mėnesį „Lietuvos ryto“ rugpjūčio mėnesį paskelbtame „Vilmorus“ partijų reitinge LSDP išsiveržė į pirmąją vietą su 15,9 proc. žadamų balsų. Politologai šiuos pokyčius siejo su naujai išrinkta partijos pirmininke V. Blinkevičiūte.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA