REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugsėjo 23 d. 11:45

Socialdemokratai sprendžia, ar likti valdančiojoje koalicijoje (FOTO)

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15268

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį sprendžia dėl tolesnio buvimo valdančiojoje koalicijoje, kuri sudaryta su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Daugumai LSDP skyrių jau nusprendus nutraukti šį bendradarbiavimą, šeštadienio tarybos posėdyje nuo pat pradžių išsiskyrė nuomonės.


Foto galerija:

dfgdfbgdg.jpg
dthzdhzdh.jpg
fgzfghzh.jpg
htgathae.jpg
nuotraukaphp.jpg
thzthz.jpg
trharthah.jpg

Seimo narys socialdemokratas Juozas Bernatonis, remiantis darbo su „valstiečiais ir žaliaisiais“ tąsą, teigė, kad LSDP turinti apsispręsti, ar dirba valstybei.

„Mes, LSDP frakcijos nariai ir Vyriausybės nariai, kurie dirba kartu su LVŽS, įsitikinę, kad su jais galima dirbti sėkmingai, reikia apsispręsti, ko norime, ir atsikratyti pralaimėjimo komplekso, dirbti Lietuvai. Dabar išeiti, nes nesutariame tik vienu - urėdų - klausimu, truputį neatsakinga“, - kalbėjo buvęs teisingumo ministras J. Bernatonis.

LSDP garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas posėdyje gynė partijos skyrių autoritetą ir abejojo koalicijos verte šaliai.

„Balsavimas skyriuose tai yra tam tikras analogas referendumui valstybėje (...). Kokia prasmė būti koalicijoje, kuri nesiima veiksmų mažinti socialinę atskirtį? (...) Jeigu liksime koalicijoje, parodysime, kad mums svarbiausia būti valdžioje“, - kalbėjo A. Sakalas.

Rugsėjo 20 d. pasibaigė LSDP skyrių balsavimas dėl koalicijos. Nuomonę šiuo klausimu išsakė 59 iš 60 partijos skyrių, vienas skyrius sprendimo nepriėmė. Darbo bendroje koalicijoje nemato 44 LSDP skyriai, o toliau dirbti kartu su „valstiečiais ir žaliaisiais“ norėtų 7 skyriai. Persiderėti dėl koalicijos sutarties siekia 8 skyriai.

LSDP tarybą sudaro 235 nariai, bet šeštadienio posėdyje dalyvauja 182, taigi, pasak partijos pirmininko Gintauto Palucko, kvorumas surinktas, balsavimas vyks teisėtai.

Įtampa tarp LSDP ir LVŽS ypač išaugo priimant Miškų įstatymo pataisas. „Valstiečiai ir žalieji“ susitarė su opoziciniais konservatoriais, kad šie parems urėdijų reformą mainais į lengvatos už šildymą grąžinimą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA