REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Sausio 26 d. 11:32

Socialdemokratai siūlo didinti socialines garantijas jauniesiems gydytojams

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


27400

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija, reaguodama į susidariusią situaciją dėl jaunųjų medikų atlyginimo, šalia jau registruoto siūlymo kelti gydytojams rezidentams algas 30 procentų nuo šių metų gegužės 1 d. įregistravo dar vieną projektą, kuriame numatyta gydytojų ir odontologų rezidentų darbo užmokestį nuo 2019 metų sausio 1 d. didinti stipendijos dydžiu.

Dabar dalį atlygio už darbą gaunantys kaip algą, dalį - kaip stipendiją, rezidentai nuo stipendijos dalies netenka ir socialinių garantijų - motinystės išmokų, nedarbingumo išmokų, mažesnis yra jų pensijos kaupimas.

„Seimas po pateikimo jau pritarė mūsų siūlymui didinti rezidentų algas nuo gegužės. Bet jaunieji gydytojai turi turėti galimybę normaliomis sąlygomis kurti šeimas, susilaukti vaikų, pagaliau pretenduoti į būsto paskolas. Jeigu jų stipendija būtų prilyginta darbo užmokesčiui, aišku, kad šios sąlygos pagerėtų. Negalime nereaguoti į masinę jaunų medikų emigraciją. Ji reiškia, kad mūsų valstybėje šiems žmonėms negerai ir turime taisyti tokią padėtį“, - sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Atlyginimas mokamas už darbą, todėl socialdemokratų siūlomame projekte numatyta, kad ir valstybės finansuojami, ir valstybės nefinansuojami rezidentai turi gauti tokį patį atlygį.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA