REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 8 d. 14:41

Socialdemokratai reikalauja stabdyti ligoninių uždarinėjimą

Lietuva

Asociatyvi BNS nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


196847

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ragina nedelsiant nutraukti suplanuotą sveikatos priežiūros tinklo reformą, kuria numatoma uždaryti dalį ligoninių ar jų skyrių šalies rajonuose.

Kreipimąsi su tokiu reikalavimu LSDP trečiadienį įteikė šalies vadovui Gitanui Nausėdai, premjerei Ingridai Šimonytei ir Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad planuojama sveikatos reforma „stumiama buldozeriu“, Vyriausybės sumanymai nėra pristatyti visuomenei, ir primena, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, dalyvaudamas LSDP Seimo frakcijos posėdyje, konkrečių atsakymų į užduotus klausimus nepateikė.

„Kadangi atsakymų nėra, kreipiamės į aukščiausius šalies vadovus. Išanalizavome tai, kas dėl reformos pateikiama viešai, išklausėme savivaldybių atstovų ir medikų bendruomenės nuomonę.

Ir išvada aiški: jei reforma bus įgyvendinama, sveikatos paslaugų prieinamumas Lietuvos žmonėms, ypač gyvenantiems rajonuose, dar labiau mažėtų. Pandemijos metu uždarinėti ligonines būtų didelė klaida“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

O. Leiputė: Vyriausybės atstovai trikdo medikų darbą, sėja nerimą

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė, komentuodama kreipimąsi, pažymi, kad Vyriausybės atstovai jau dabar aktyviai veikia rajonuose, savivaldybes ragindami uždarinėti ligonines, atsisakyti dalies teikiamų paslaugų.

„Turime žinių, kad Vyriausybės atstovai važinėja po Lietuvą ir, nepateikdami nei skaičių, nei konkrečių žingsnių, agituoja už ligoninių jungimus, lovų rajonų ligoninėse mažinimą. Galiausiai žadamos „finansinės dovanėlės“ tiems, kas sutiks su ministerijos parengta vizija, tam tikra prasme grasina. Ir sėja nerimą ir netikrumo jausmą žmonėms, trikdo medikų kovą su siaučiančia pandemija“, – vertina O. Leiputė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA