REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Spalio 6 d. 14:27

Socialdemokratai partijos pirmininką kitąmet rinks tiesiogiai

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


55379

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas ir toliau bus renkamas tiesiogiai, visuotiniuose rinkimuose. Taip nusprendė šeštadienį posėdžiavusi LSDP taryba.

Rinkti pirmininką numatoma kitąmet, balandžio 24-27 dienomis.

Socialdemokratai tiesiogiai partijos pirmininką rinko ir 2017 metais. Iki tol LSDP pirmininkai buvo renkami suvažiavimuose.

Kandidatai į LSDP pirmininkus gali būti keliami ne anksčiau kaip likus 6 mėnesiams ir ne vėliau kaip likus 3 mėnesiams iki LSDP ataskaitinio rinkiminio suvažiavimo, nurodoma tarybos patvirtintame LSDP rinkimų tvarkos apraše.

Kandidatu į LSDP pirmininkus gali būti keliamas ne mažiau kaip trejų metų narystės LSDP nenutrūkstamo stažo turintis LSDP narys, o tiesioginiuose rinkimuose balsavimo teisę turi visi LSDP nariai pagal rinkimų metų kovo 1 d. Teisingumo ministerijos duomenis.

Rinkimai (įskaitant pakartotinius rinkimus) laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip vienas trečdalis LSDP narių, esančių rinkėjų sąraše. Išrinktu laikomas kandidatas, surinkęs daugiau kaip pusę visų rinkimuose dalyvavusių LSDP narių balsų.

LSDP turi daugiau nei 17,6 tūkst. narių ir yra didžiausia partija Lietuvoje, primena LSDP komunikacijos skyrius.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA