REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 27 d. 12:38

Socialdemokratai nutraukia susitarimą dėl opozicijos bendradarbiavimo Seime

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


127795

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nutarė nutraukti susitarimą dėl opozicinių frakcijų bendradarbiavimo parlamente.

Tokį sprendimą priėmė LSDP valdyba, BNS informavo partijos atstovai.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad šiuo metu reikia konstruktyvaus oponavimo, o ne politinių rietenų.

„Konservatorių politinio veikimo būdas artėjančių rinkimų fone vis labiau aštrėja, yra priešinantis, o konstruktyvų pasiūlymų – mažai. Mes nenorime būti tapatinami su tokiu veikimu ir tokiais siūlymais, kaip, pavyzdžiui, naujausi dėl Darbo kodekso. Konservatoriai ir liberalai tegu kalba savo vardu, o mes kalbėsime savo“, – teigiama BNS perduotame G. Palucko komentare.

Pasak jo, nutraukus susitarimą nebeliks dviprasmybių.

Susitarimą dėl bendradarbiavimo pernai kovą pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir tuometinis Socialdemokratų partijos frakcijos vadovas Julius Sabatauskas.

Tuomet jie sutarė dėl opozicijos lyderio. Frakcijų seniūnai šias pareigas turėjo eiti rotacijos būdu.

Nuo kovo Seimo opozicijos lyderio pareigas perėmė G. Landsbergis. Prieš tai jas ėjo ir V. Čmilytė-Nielsen, ir J. Sabatauskas.

Pagal Seimo statutą, jei opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, jis priklauso Seimo valdybai.

Konservatoriai Seime turi 36 narius, liberalai – dešimt, socialdemokratai – devynis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA