REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Balandžio 4 d. 10:48

Skaudi žinia: mirė rašytoja Vytautė Žilinskaitė

Lietuva

Vlado Braziūno / Lietuvos rašytojų sąjungos nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius


297026

Ketvirtadienį Anapilin iškeliavo tiek vaikų, tiek suaugusiųjų pamilta rašytoja, prozininkė Vytautė Žilinskaitė. Jai buvo 93-eji.

Kaip skelbia naujienų portalas tv3.lt, jos gyvybė užgeso šiandien ryte. Šią žinią portalui patvirtino rašytojos anūkė.

Vytautė Žilinskaitė gimė 1930 m. gruodžio 13 d. Kaune.

Buvo trečioji duktė iš keturių vaikų šeimos. Rašytoja 1955 m. Vilniaus universitete baigė žurnalistiką, savo kūrybą pradėjo spausdinti 1950 m., skelbia Visuotinė lietuvių enciklopedija (VLE).

Rašytojos kūriniuose nagrinėtų temų spektras platus – ekologija, politika, socialinis jautrumas, meilė, draugystė. V. Žilinskaitės knygų išleista bulgarų, estų, latvių, ukrainiečių, vengrų, vokiečių kalbomis.

Taip pat rašytoja yra pelniusi ne vieną apdovanojimą – 1972-aisiais ir 1979-aisiais jai skirta Lietuvos sovietų socialistinės respublikos (LSSR) valstybinė premija, 2005 m. įteiktas Gedimino ordino Riterio kryžius, o 2007 m. – Vaikų literatūros premija.

Užuojautą dėl rašytojos mirties pareiškė I. Šimonytė

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pareiškė nuoširdžią užuojautą rašytojos Vytautės Žilinskaitės artimiesiems ir kolegoms.

„Netekome talentingos rašytojos, poetės, prozininkės V. Žilinskaitės. Ne viena karta užaugo skaitydama jos tekstus, iš kurių išmintį semiame ir šiandien. Taikliai kritiška V. Žilinskaitės plunksna palietė daugelį opių problemų, paskatino į svarbius dalykus pažvelgti kitu kampu ir šmaikščiai atskleidė žmonių dvasinio primityvumo, šiuolaikinės civilizacijos prieštaringumo bei kitas sudėtingas temas“, – rašoma premjerės užuojautoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA