REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Lapkričio 14 d. 15:57

Siūlymas neįvesti tiesioginio valdymo Druskininkuose Vyriausybėje sulaukė palaikymo

Alytus

Flickr nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


60381

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad jo vadovaujamos ministerijos siūlymui neįvesti tiesioginio valdymo Druskininkuose Vyriausybė pritaria.

Vyriausybė trečiadienį vykusiame pasitarime svarstė Druskininkų savivaldoje veikiančios opozicijos prašymą įvesti tiesioginį valdymą. Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlė nepatenkinti šio prašymo. Pasak E. Misiūno, iki savivaldos rinkimų likus nedaug laiko, atsižvelgti į tokį Druskininkų tarybos narių prašymą, yra netikslinga.

„Iš principo (Druskininkų. - ELTA) Taryba veikia, funkcijas visas savo vykdo, aišku, pažeidimas, formaliai žiūrint, yra dėl to, kad nėra paskirtas komitetas (Kontrolės komitetas. - ELTA). Bet įvertinus tai, kad iki rinkimų liko trys mėnesiai ir situacija yra valdoma ir stebima, nėra taip, kad ten kiltų kažkoks chaosas - tai dėl to ir teikiame tokį pasiūlymą, kad tiesioginis valdymas būtų neįvestas“, - kalbėjo ministras, pabrėždamas, kad ši pozicija sulaukė palaikymo ir vykusiame Vyriausybės pasitarime.

VRM teiktame projekte skeptiškai vertinama galimybė įvesti tiesioginį valdymą vien dėl to, kad nuo 2017 m. gegužės Druskininkų taryboje nesudaromas Kontrolės komitetas. Pasak VRM išvados, tiesioginis valdymas būtų neproporcingas šiuo atžvilgiu.

„Pažymėtina, kad savivaldos teisės įgyvendinimas yra viena iš pamatinių demokratijos vertybių, todėl manytina, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatyta administracinė priemonė - laikinas tiesioginis valdymas - būtų neproporcinga šiuo konkrečiu atveju“, - rašo VRM.

ELTA primena, kad Kontrolės komiteto Druskininkų savivaldybės taryboje nepavyksta sudaryti, nes į jį nepavyksta paskirti opozicijos atstovų. Ričardo Malinausko vadovaujama miesto taryba siūlomus kandidatus atmeta.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA