REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Birželio 12 d. 11:30

Siūloma už tarptautinių agresorių palaikymą pilietybę atimti iš visų dvigubų piliečių

Lietuva

BNS Fotobankao nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


304458

Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir kylančias naujas grėsmes, Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo Lietuvos pilietybę atimti iš visų dvigubą pilietybę turinčių asmenų, jeigu jie palaiko agresorius, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

VRM parengė ir pateikė derinti atitinkamą Pilietybės įstatymo pakeitimo projektą.

„Antivalstybine veikla užsiimantys ir šalis agresores palaikantys asmenys negali būti Lietuvos Respublikos piliečiais. Šiomis pataisomis valstybei suteikiami įrankiai ginti nacionalinio saugumo interesus“, – sakė pataisas inicijavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministerijos teigimu, siūlomais pakeitimais apribojamos galimybės grėsmę nacionaliniam saugumui keliantiems asmenims įgyti ar atkurti Lietuvos pilietybę, taip pat išplečiami pilietybės netekimo pagrindai.

Siūloma atimti Lietuvos pilietybę iš asmenų, kurie turi dvigubą pilietybę, bet kelia grėsmę Lietuvos valstybės saugumui, viešai palaiko užsienio valstybę, kuri kelia grėsmę Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių, jų sąjungininkų saugumo interesams, remia užsienio valstybės vykdomą tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančią veiką ar šioje veikoje dalyvauja.

Esant šioms aplinkybėms pilietybę siūloma atimti nepriklausomai nuo to, kokiu pagrindu ji įgyta.

Pernai Seimo priimta ir šiuo metu galiojanti Pilietybės įstatymo norma leidžia Lietuvos pilietybę atimti iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, gavusio ją išimties tvarka, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Minėta įstatymo nuostata pritaikyta atimant pilietybę iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko.

Be to, VRM siūlo tokiems asmenims nesuteikti, neatkurti ir negrąžinti Lietuvos pilietybės, net jeigu kitais pagrindais tai būtų galima padaryti.

Trečiadienį paskelbtas LRT tyrimas atskleidė, kad Lietuvos pilietybę yra atkūrę Rusijos kariuomenėje tarnaujantys asmenys, taip pat dirbantys šios šalies strateginėse įmonėse, dalyvaujantys politikoje.

Pagal įstatymą, teisę atkurti Lietuvos pilietybę turi asmenys, iki 1940 metų birželio 15 dienų (sovietų okupacijos – BNS) turėję šią pilietybę bei jų palikuonys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA