PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 18 d. 12:06

Siūloma skirti 1,17 mln. eurų kaip paramą šalinant Alytaus gaisro padarinius

Alytus

Aplinkos ministerijos nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


126466

Finansų ministerija siūlo iš valstybės rezervo skirti 1,17 mln. eurų lėšų kaip paramą šalinant spalį padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro padarinius.

Šį siūlymą Vyriausybė svarstys trečiadienio posėdyje.

Finansų ministerija siūlo 1,01 mln. eurų skirti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriomis būtų padengiamos pavojingų atliekų įmonės „Toksika“ patirtos atliekų išvežimo ir padarinių šalinimo paslaugų išlaidos.

Dar 140 tūkst. eurų siūloma skirti Vidaus reikalų ministerijai (VRM), iš jų 112,1 tūkst. eurų – ugniagesiams gelbėtojams sunkiųjų metalų ir dioksinų bei į juos panašių kitų toksinių medžiagų biologinėse terpėse tyrimų atlikimo ir specialistų konsultacijų išlaidoms padengti, 20,4 tūkst. eurų – laboratorinių mėginių paėmimo, paruošimo, siuntimo į kitas laboratorijas išlaidoms padengti, VRM Medicinos centro darbuotojų darbo užmokesčiui už papildomą darbą, viršijantį įprastą darbo krūvį, ir viršvalandžius sumokėti bei 7,5 tūkst. eurų – įrangai įsigyti.

12,2 tūkst. eurų siūloma skirti Alytaus rajono savivaldybės administracijai kaip valstybės paramą žalai, patirtai dėl ekstremaliosios situacijos, atlyginti, iš jų beveik 3 tūkst. eurų – ūkininko patirtoms šienainio įsigijimo išlaidoms, 9,2 tūkst. eurų – šios savivaldybės administracijos atliktų laboratorinių tyrimų išlaidoms padengti.

Įmonėje gaisras kilo spalio 16–osios naktį. Jį pavyko užgesinti po 10 dienų.

ELTA