REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 9 d. 16:35

Siūloma nustatyti keturių žvaigždžių generolo laipsnį

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


253544

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme siūloma nustatyti naują - keturių žvaigždžių generolo laipsnį.

Tai numatančias įstatymo pataisas inicijavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad keturių žvaigždžių generolo laipsnis yra visose NATO šalyse, išskyrus Latviją, Lietuvą ir Liuksemburgą.

„Visose NATO šalyse išskyrus Latviją, Lietuvą ir Liuksemburgą yra keturių žvaigždžių generolo laipsnis. Net Estijos kariuomenėje žymiai mažesnėje už Lietuvos kariuomenę buvę kariuomenės vadai buvo keturių žvaigždžių generolai. Lietuvos kariuomenės vado pareigybė yra pati aukščiausia kariuomenėje, todėl siekiant Lietuvos didesnės svarbos ir įtakingesnio atstovavimo bendraujant su NATO šalių kariuomenių vadais, kurie yra keturių žvaigždžių generolai, projektu siūloma numatyti naują keturių žvaigždžių generolo laipsnį“,- dokumento aiškinamajame rašte sako NSGK pirmininkas L.Kasčiūnas.

Įstatymo pataisas teikia Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas, Dovilė Šakalienė, Kazys Starkevičius,Jonas Jarutis, Valentinas Bukauskas.

Šiuo metu Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme reglamentuoti generolų laipsniai: brigados generolas, generolas majoras, generolas leitenantas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA