REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 6 d. 10:28

Siūloma leisti gyventojams skirti GPM dalį krašto apsaugos institucijoms

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


234327

Siūloma leisti gyventojams skirti gyventojų pajamų mokesčio  (GPM) dalį krašto apsaugos sistemos institucijoms ir įstaigoms.

Tokį pasiūlymą Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo projektui įregistravo krašto apsaugos ministras parlamentaras Arvydas Anušauskas.

Jis pažymi, kad per 2021 metus krašto apsaugos sistemos institucijoms gyventojai skyrė 57 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio dalies. A. Anušausko nuomone, labai svarbu ir toliau sudaryti visuomenei galimybę savanoriškai apsispręsti dėl paramos (1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio dalies) skyrimo krašto apsaugos sistemos institucijoms ir įstaigoms ir taip prisidėti prie krašto gynybos sistemos plėtojimo, pilietinės visuomenės ugdymo.

„Todėl siūlau į paramos gavėjų (1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio dalies) sąrašą įtraukti krašto apsaugos sistemos institucijas ir įstaigas“, – sako pasiūlymo autorius krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Pasak jo, nacionalinis saugumas yra vienas iš esminių valstybės tikslų.

„Labai svarbu įgyvendinti visuotinio saugumo principą, kuris remiasi ne tik kariuomenės, bet ir jos piliečių aktyviu dalyvavimu ir pasirengimu ginkluotai gynybai ir nekarinėms grėsmėms. Siekiant visapusiškai sutelkti ir parengti visuomenę, stiprinti visuomenės pilietinį ir patriotinį sąmoningumą, kurti gyvybingą pilietinę visuomenę, krašto apsaugos sistemos institucijos ir įstaigos vykdo įvairiapusę veiklą: organizuoja pilietinį patriotinį švietimą, kritinio mąstymo ugdymą, praktinių žinių suteikimą, įvairiomis formomis bendradarbiauja su visuomene. Lietuvos kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimas ypatingai svarbus ir veiksmingas. Kaip rodo apklausos, pasitikėjimas Lietuvos kariuomene pastaruoju metu dar labiau auga“, – sako  ministras A. Anušauskas.

Jis pastebi, kad visuomenės palaikymas pasireiškia ir savanoriškai skiriant paramą krašto apsaugos sistemos institucijoms ir įstaigoms.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA