REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 10 d. 12:46

Siūloma leisti be galimybių paso naudotis viešuoju transportu, gauti sveikatos paslaugas

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


184222

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo leisti naudotis miesto bei priemiestiniu viešuoju transportu asmenims, kurie neturi galimybių paso. Praėjusią savaitę planuota, kad be galimybių paso to daryti nebus leidžiama. 

Antradienį ministerijos užregistruotame nutarimo projekte taip pat siūloma leisti teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas nepasiskiepijusiems arba neigiamo testo rezultato neturintiems žmonėms. Tvarką, kaip jie galėtų naudotis šiomis paslaugomis, nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

Be to, prie išimčių nurodomos ir atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, prekyba ir ūkinė veikla, kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Į parduotuves, kuriose galėtų lankytis neturintieji galimybių paso įtrauktos ir augalų, sėklų, trąšų parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1,5 tūkst. kv. metrų.

Taip pat nurodoma, jog galėtų vykti ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, pirminis profesinis mokymas, neformalusis vaikų švietimas ir švietimo pagalba.

Šie pakeitimai įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos, juos Vyriausybė planuoja tvirtinti trečiadienį.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA