REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2017 m. Birželio 9 d. 14:11

Siūloma išlaikyti universitetus Klaipėdoje ir Šiauliuose

Klaipėda

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


6250

Siūloma išlaikyti Klaipėdoje ir Šiauliuose regionų poreikius atitinkančius ir savo išskirtinumą plėtojančius universitetinio mokslo centrus. Jie gali būti kitų universitetų padaliniais.

Tokį pasiūlymą nutarimo projektui „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“ Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujanti parlamentarų grupė.

Projektą parengę Seimo nariai siūlo užtikrinti jau veikiančių regioninių universitetų veiklą, siekiant „efektyviai ir sėkmingai įgyvendinti regioninę politiką, formuojant regionų intelektinį potencialą“.

Parlamentarai siūlo Klaipėdos ir Šiaulių universitetams peržiūrėti savo vykdomas mokslo ir studijų kryptis. Taip pat siūloma nustatyti, kad Klaipėdos universitete būtų prioritetiškai plėtojamos su jūrų sektoriumi susijusios mokslo ir studijų kryptys, o kitose Klaipėdos ir Šiaulių miestui ir regionui reikalingose kryptyse mokslo ir studijų veikla būtų vykdoma kartu su pakankamą mokslo potencialą turinčiais universitetais ir mokslinių tyrimų institutais.

Tokį pasiūlymą teikia Seimo nariai Valerijus Simulikas, Rima Baškienė, Juozas Rimkus, Stasys Tumėnas, Arūnas Gumuliauskas, Aurimas Gaidžiūnas, Algirdas Butkevičius, Naglis Puteikis, Valius Ąžuolas, Vitalijus Gailius ir Viktorija Čmilytė-Nielsen.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA