Aktualijos | 6 MIN.

Situacija Šakių vaikų darželiuose – gali priimti tik nuo rugsėjo

Gintarė Martinaitienė
2018 m. sausio 29 d. 16:04
darzeliai.jpg

Rajono savivaldybės vicemeras Bernardinas Petras Vainius į pasitarimą sukvietė „Varpo“ mokyklos ir Šakių miesto darželių direktorius, Švietimo ir sporto skyriaus atstovus. Norima išsiaiškinti esamą situaciją: kiek vaikų nepatenka į Šakių miesto darželius, kokio dydžio sudaromos grupės, kiek surinkta prašymų šiems metams, kokių sprendimo būdų ieškoti, kad visų norai būtų patenkinti.

Grupės pilnos
Šakių vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorės Vilijos Butikienės teigimu, 2015 m. visi norintys darželį lankyti vaikučiai būtų nepatekę, tačiau, savivaldybės tarybai leidus atidaryti naują grupę, ši problema išsisprendė. 2016 m. ir 2017 m. tilpo visi. Pasak jos, problema iškyla tada, kai ateina tėveliai ir prašo jų atžalą priimti į darželį tą pačią ar kitą savaitę, mat grupės būna pilnos, o naujos formuojamos tik nuo rugsėjo 1d. Šių metų rugsėjui „Klevelio“ direktorei pateikti 33 tėvelių prašymai ir jie visi bus patenkinti.

Prašymus dubliuoja
Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyresniojo specialisto Gintaro Demeniaus, būna atvejų, kad prašymus į rajono darželius tėvai dubliuoja. Dažniausiai konkurencija vyksta tarp trijų darželių: abiejų Šakių ir Lukšių „Ąžuoliuko“. Pasak specialisto, buvęs ir toks atvejis, kai tėvai prašymus pateikė į penkis rajono darželius ir niekaip nepavyko įkalbėti, kad apsispręstų pasirinkti vieną.

Situacija nėra gera
Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno, situacija nėra jau tokia gera, jei darželyje nėra laisvų vietų ir reikia laukti rugsėjo.
„Ar nevertėtų turėti rezervo – nors vienos nepilnos grupės, kad į mūsų rajoną atsikėlusi jauna šeima turėtų kur palikti vaikus? – klausė vedėjas. – Dabar grupės komplektuojamos po 15–20 vaikų, o jei būtų po aštuonis ar trylika?“
V. Butikienės teigimu, laikyti pustuštes grupes neapsimoka.

Nedažna situacija
„Klevelio“ direktorė informavo, kad šiuo metu darželyje yra viena grupė, kurią sudaro tik dešimt vaikų, nes jie pagal įstatymus privalėjo priimti vienerių metų karininkės vaikutį.
„Tokioje grupėje pagal higienos normas negali būti daugiau nei dešimt vaikų. Laukiam, kol jam sueis pusantrų metukų – tada grupėje galėsime turėti 12 vaikų, – informavo direktorė. – Tad tai yra šioks toks stabdis. Kai galėtume į grupę priimti 15 vaikų, tai šiandien turime tik dešimt.“

Reikia palaukti
Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ direktorės Linos Viliūšienės teigimu, 2015 m. ir 2016m. darželis patenkino visus tėvų prašymus, tačiau nuo 2017 m. rugsėjo pateko ne visi, kitiems reikėjo šiek tiek palaukti.
„Šiais metais „už durų“ stovi viena mamytė, grįžusi iš Kauno, kuri nori čia ir dabar, – informavo direktorė. – Tačiau jos net gyvenamoji vieta nedeklaruota mūsų rajone. Rugsėjo 1-ajai gauti 65 prašymai į dvi grupes, vadinasi, visi nebus patenkinti.“
Pasak G. Demeniaus, pavasarį situacija bus aiškesnė. Mat balandį–gegužę bus peržiūrėti ir sutikrinti abiejų miesto darželių sąrašai.

Reikia ieškoti sprendimų
B. P. Vainiaus manymu, strategiškai sprendžiant šiuos klausimus, reikia nuolat turėti visą informaciją ir žinoti, ką daryti.
„Mes diskutuojam su verslu, ieškom, kaip į rajoną prisitraukti investicijų, ir jeigu nepasiūlysim to, ko reikia žmogui, negalėsime būti patrauklūs, – įsitikinęs vicemeras. – Turime ieškoti sprendimo būdų, ką daryti. Lukšių darželiui šiek tiek palengvinsime naštą šiais metais rugsėjo mėnesį Lekėčiuose atidarydami dvi grupes.“

Jei tėvai pageidaus
Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo 2018 m. vasario 1 d. neliks privalomo vaiko brandumo vertinimo. Priešmokyklinis ugdymas tėvams pageidaujant gali būti pradėtas teikti anksčiau. Vienintelė sąlyga – vaikui tais kalendoriniais metais turi sueiti penkeri metai. Tėvai, priimdami sprendimus dėl ankstyvesnio vaiko ugdymo, galės kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą. Specialistams nustačius, kad vaikas nėra pakankamai pasirengęs ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, galutinį sprendimą turės priimti tėvai. Būtina atkreipti dėmesį, kad šešiametis negalės eiti į pirmą klasę, jei bus nebaigęs priešmokyklinio ugdymo programos.

Išsispręstų darželių problema
Jei tėvai pageidautų anksčiau ugdyti savo vaikus priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programose, pasak E. Pauliukėno, išsispręstų mažų vaikų priėmimas į Šakių darželius. „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas informavo, kad šiuo metu pateikti tik trys šešiamečių tėvų prašymai pradėti lankyti pirmąją klasę. Vadinasi, visi kiti nori likti darželiuose.
L. Viliūšienės manymu, jei ankstėja mokyklinis vaikų amžius, gal reikėtų tėvams „Varpo“ mokykloje pasiūlyti inovatyvią eksperimentinę klasę šešiamečiams.

Kviečia tėvelius pagalvoti
Pasak B. P. Vainiaus, reikėtų pirmąją vasario savaitę turėti informaciją, kiek 2012 m. gimusių vaikų norėtų ugdytis pagal pagrindinio ugdymo programą. Vaikų darželių direktorės siūlė darželiuose padaryti tėvų apklausą ir išsiaiškinti situaciją.
Kadangi pernai dar nebuvo tokio įstatymo, kad penkiamečiai gali ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pasak G. Demeniaus, šiemet priešmokyklinukais gali tapti ir šešiamečiai, ir penkiamečiai, o 2019m. rugsėjį į pirmą klasę ateis ir šešiamečiai, ir septynmečiai.
„Kadangi turime laisvų patalpų ir visas galimybes, reikia padaryti taip, kad nebūtų nė vienos nepatenkintos šeimos“, – priėmė sprendimą vicemeras.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“


Šiauliai
Reda Mockienė: įkvepiantis pavyzdys siekti tikslų ir drąsiai keisti sritį
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Lietuva
Šiauliai
Vilniuje gyvenantis vyras tapo internetinių sukčių taikiniu: paspaudęs į telefoną atsiųstą nuorodą dėl tariamo laimėjimo, jis neteko 27,3 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
4
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Šventės – džiaugsmo, skanėstų ir euforijos metas. Bet po jų dažnai ateina… nuovargis, liūdesys ar net nerimas. Emocinė sveikata po šventinio periodo – ne prabanga, o būtinybė, kad grįžti į kasdienybę su šypsena, o ne su kalėdiniu perdegimu.
Sveikata | 3 MIN.
0
Sugrįžimas į rutiną po švenčių dažnai būna sunkesnis nei pats darbas – mieguistumas, pramiegoti rytai, likę pyragėlių ir sultinio prisiminimai gali trukdyti susikaupti. Pirmoji darbo diena po šventinio periodo dažnai atrodo kaip kalnas, kurį reikia įveikti. Tačiau su tinkama strategija ši diena gali praeiti sklandžiai, netgi be streso.
Kalėdų gidas | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0