REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 1 d. 11:58

Šimtai žmonių renkasi į Kremliaus kritiko A. Navalno laidotuves

Pasaulis

EPA-ELTA nuotr.

Rasa StrimaitytėŠaltinis: ELTA


293637

Nepaisydami gausių policijos pajėgų, šimtai žmonių renkasi į Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno laidotuves.

Prie Dievo Motinos ikonos cerkvės „Numalšink mano liūdesį“ žmonės stoviniavo šalia metalinių užtvarų, kuriomis apjuosta maldos namų teritorija. Daugelis laikė rankose gėles. Cerkvėje 14.00 val. vietos laiku (12.00 val. Vidurio Europos laiku) numatytos pamaldos. Tada po dviejų valandų planuojamos laidotuvės Borisovskojės kapinėse.

Pasak rusų žiniasklaidos, jau ankstyvą rytą dešimtys automobilių su uniformuotais pareigūnais užėmė pozicijas, pareigūnai tikrino praeivių dokumentus ir asmeninius daiktus. Teritorijoje buvo išjungtas mobilus internetas. Anot pranešimų, prie cerkvės kabojo užrašas su raginimu nefilmuoti ir nefotografuoti.

A. Navalnas, kuris buvo laikomas svarbiausiu prezidento Vladimiro Putino kritiku, anot stebėtojų, ir po savo mirties erzina valdžios aparatą. Institucijos baiminasi, kad prieš dvi savaites kolonijoje mirusio A. Navalno šalininkai gali surengti protestus prieš Kremliaus šeimininką.

47 metų A. Navalnas mirė vasario 16 d. kolonijoje Sibire neoficialiu pavadinimu „Poliarinis vilkas“. A. Navalno šalininkai ir daugelis tarptautinių stebėtojų įsitikinę, jog negali būti nė kalbos apie mirtį dėl „natūralių“ priežasčių, kaip parašyta mirties liudijime.

Opozicionieriaus našlė Julija Navalnaja, jo komanda ir piliečių teisių aktyvistai kaltina Rusijos prezidentą politiko nužudymu. Anot A. Navalno motinos, Kremlius norėjo, kad jis būtų palaidotas slapta, bet ji tam pasipriešino.

Ketvirtadienį A. Navalno komanda paragino žmones dalyvauti pamaldose ir laidotuvėse, nepaisant policijos. Visi, kuriems A. Navalno politinė veikla ką nors reiškė, turėtų dalyvauti, sakė jo atstovė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA