REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Vasario 20 d. 14:30

Šilutės ligoninės gydytojų komandą papildė abdominalinės chirurgijos gydytoja

Šilutė

Etaplius.ltŠaltinis: Šilutės ligoninės administracijos inf.


292572

Vasarį Šilutės ligoninės Chirurgijos-traumatologijos skyriuje ir Konsultacinėje poliklinikoje darbą pradėjo abdominalinės chirurgijos gydytoja Agnė Boguševičė. Gydytoja diagnozuoja ir gydo įvairias vidaus organų ligas, atlieka skubias ir planines pilvo organų operacijas. Konsultacinėje poliklinikoje gydytoja pacientus konsultuos dėl šių nusiskundimų – tulžies pūslės akmenligės, pilvo sienos išvaržų, pilvo tiesiojo raumens išsiskyrimo, dėl tarpvietės ligų (hemorojaus, įplėšos, fistulių ir kitų), odos ir poodžio darinių.

A. Boguševičė kilusi iš Jurbarko. Baigus gimnaziją, sekė šešerių metų studijos Lietuvos sveikatos mokslų (toliau – LSMU), kur įgytas medicinos magistro laipsnis. Pasirinkusi gydytojos chirurgės specialybę, LSMU Agnė studijavo bendrosios chirurgijos, o vėliau ir abdominalinės chirurgijos rezidentūroje.

Kaip abdominalinės srities chirurgė, gydytoja domisi koloproktologija, pilvo sienos rekonstrukcija (išvaržų plastika). Geba atlikti laparoskopines operacijas (kirkšnies išvaržų operacijos, tulžies pūslės šalinimo operacijos ir kitas), atviras operacijas (pooperacinių išvaržų operacijos, bambos išvaržos, abdominoplastika, koreguojant pilvo sienos išvaržas), biopsijas, šalina odos ir poodinius darinius.

Jauna, tačiau nemažai patirties abdominalinės chirurgijos srityje turinti gydytoja pastebi tam tikrų užleistų ligų tendencijas, kurios atsiranda dėl didelio pacientų užimtumo ar gėdijimosi kalbėti apie tam tikrus sveikatos sutrikimus.

Pasak A. Boguševičės, dažnai žmonės, esant dideliam užimtumui, pamiršta pasirūpinti savo sveikata ar net gėdijasi kai kurių susirgimų, todėl apleidžia ligas iki tol, kol jos komplikuojasi ir prireikia ilgesnio gydymo, bet vėliau ne visada pavyksta pasiekti norimų gydymo rezultatų. Todėl svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir pasiryžti atlikti operaciją, kuri gali būti prevencija nuo tolimesnių problemų bei ilgo gydymo stacionare ar net papildomų intervencijų.

Pavyzdžiui, daugelis pacientų galvoja, kad tulžies pūslės akmenligės priepuolis praėjo ir nebepasikartos, tačiau, pasak gydytojos, tai netiesa, priepuolinio tipo skausmai kartojasi ir kartais išsivysto uždegimas, kuris lemia skubią operaciją, o skubios operacijos, turi didesnį dažnį rizikų ir komplikacijų, todėl svarbu laiku atlikti planinę operaciją, kuri turi labai mažą procentą komplikacijų.

Taip pat išvaržos – jos netrukdo tol, kol neįstringa (tai yra atsiranda skausmingas guzelis, kuris negrįžta atgal į pilvo sieną, galimi simptomai kaip vėmimas, pilvo skausmas, išmatų susilaikymas). Tai taip pat tampa ūmia būkle, kuri reikalauja skubios operacijos, kurios metu dažnu atveju atliekama žarnų rezekcija, kurios būtų galima išvengti atlikus planinę operaciją.

„Todėl, manau, kad kalbant apie paciento sveikatą neturi būti tabu, turi būti aptariami visi pacientui rūpimi ir aktualūs klausimai ir pasiūlomas jam tinkamiausias ir priimtiniausias gydymo metodas“, – įsitikinusi abdominalinės srities chirurgė A. Boguševičė.

Apsisprendimą dirbti Šilutėje lėmė geri kolegų atsiliepimai

Šilutės ligoninės siekiai – plėsti ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas, tad perspektyvios abdominalinės chirurgijos gydytojos pritraukimas – sėkmė, kuria džiaugiasi ligoninės administracija.

Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Greta Undžytė nuolat ieško specialistų, kurie galėtų atvažiuoti teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugų į Šilutės rajoną. A. Boguševičei prie chirurgų kolektyvo ji siūlė prisijungti dar birželį, tačiau tuo metu gydytoja dirbo Panevėžyje.

Abdominalinės chirurgijos gydytoja minėjo, kad apsisprendimą pradėti dirbti Šilutėje lėmė geri kolegų atsiliepimai apie regioną, galimybė tobulėti kaip specialistei bei ligoninės administracijos sudaromos palankios sąlygos dirbti ir tobulėti. Taip pat Šilutėje gyvena giminaičių, tad šis kraštas jai nėra svetimas.

Komandą papildžiusia specialiste, kuri praplės teikiamų paslaugų spektrą, džiaugiasi ir Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus

„Šilutės rajono gyventojams atsiras daugiau galimybių gauti asmens sveikatos priežiūros paslaugas savo rajone. Nuo vasario mėnesio jie galės konsultuotis ir proktologinių ligų klausimais, ko anksčiau padaryti nebuvo galimybių. Džiaugiamės, kad jauni specialistai renkasi mūsų gydymo įstaigą, sudarysime visas sąlygas jiems jaustis gerai ir tobulėti“,– sakė ligoninės vadovas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA