REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 6 d. 11:28

Šilalės rajone sučiuptas užkietėjęs kontrabandininkas

Šilalė

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT


291169

Šilalės rajone, šalia magistralinio kelio, pasieniečiai su įkalčiais sučiupo Mažeikių rajono gyventoją. Jis – nuolatinis teisėsaugos pareigūnų „klientas“: vien pernai, gabendamas kontrabandines cigaretes, buvo sulaikytas net penkis kartus.

Penktadienį už Kryžkalnio, šalia magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda esančioje degalinėje, VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai sustabdė patikrinti Klaipėdos link, Šilalės rajone, važiavusį automobilį „Volvo V70“.

Lietuviškais registracijos numeriais ženklintą autotransporto priemonę vairavo 51-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad minėtu automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

VSAT pareigūnai jame aptiko 1,5 tūkst. pakelių cigarečių „Marlboro“ be akcizo ženklų, 200 pakelių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis ir universalų ryšio slopintuvą.

Tokio krovinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – per 7 tūkst. eurų.

Sustabdyto „Volvo V70“ vairuotojas teisėsaugos pareigūnams – gerai žinomas. Ne kartą baustas dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis. Vien pernai dėl to mažeikiškis buvo sulaikytas 5 kartus.

Paskutinį kartą pasieniečiams jis buvo įkliuvęs pernai spalį, kai gabeno 1,8 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Už tai Mažeikių rajono gyventojui buvo skirta 6 tūkst. eurų bauda ir automobilio konfiskavimas. Šį pasieniečių sprendimą mažeikiškis apskundė teismui.

Šį kartą už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką cigarečių gabentojui pradėta administracinė teisena. Už šį pakartotinį pažeidimą jo laukia bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA