REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 28 d. 08:27

Šilalėje lankėsi vaiko teisių apsaugos kontrolierė

Šilalė

Etaplius.LTŠaltinis: Šilalės rajono savivaldybė


296330

Kovo 26 d. Šilalės rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Susitikime dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus, Administracijos direktorius Andrius Jančauskas, vicemerė Jolanta Skrodenienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierės vyresnioji patarėja Ieva Braškienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus patarėja Renata Stankevičienė ir Savivaldybės administracijos Turto ir socialinės paramos skyriaus vedėja Reimunda Kibelienė.

Susitikimo tikslas – aptarti rajone kylančias problemas, susijusias su galimais vaiko teisių pažeidimais. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė pažymėjo, kad pagrindinis jos siekis buvo apsilankyti atokesniuose šalies rajonuose ir sužinoti, kaip jie gyvena, su kokiomis problemomis susiduria, taip pat išsiaiškinti kylančių problemų sprendimo būdus.

Susitikimo metu Savivaldybės meras T. Bartkus informavo, kad švietimas yra prioritetinė Savivaldybės sritis – Savivaldybė stengiasi patenkinti visų rajono mokinių poreikius, užtikrinti jų ugdymą kuo arčiau gyvenamosios vietos, sudarant sąlygas visiems mokiniams įgyti kokybišką išsilavinimą. Tačiau nerimą kelia žinia apie naują švietimo įstaigų reformą, kuri turės įtakos Šilalės rajone veikiančioms gimnazijoms, t. y. 2023 m. gruodžio 20 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą, kuris numato reikalavimą gimnazijos vyresnėse klasėse (vienuoliktoje ir dvyliktoje) surinkti po 21 ar daugiau mokinių. Jei gimnazijos negalės to padaryti, jos privalės reorganizuotis į pagrindinio ugdymo mokyklas, kuriose mokiniai galės įgyti tik pagrindinį išsilavinimą.

Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija atsidūrė gimnazijų, kuriose planuojama nutraukti ugdymą vyresnėse klasėse, sąraše. Meras informavo, kad vasario mėnesį raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Rašte buvo išdėstyta Savivaldybės pozicija, kad formuojant vidurinio ugdymo programos klases vienodas mokinių skaičiaus kriterijus neturėtų būti taikomas visoms savivaldybėms. Mažosioms savivaldybėms turėtų būti sudaryta galimybė formuoti III (vienuoliktas) gimnazijos klases, jei mokykloje reikiamo vyresniųjų klasių mokinių skaičiaus nėra vienerius metus, todėl buvo prašoma apsvarstyti aplinkybes ir inicijuoti teisės akto pakeitimus, palankesnius mažesnių savivaldybių situacijai, kai gimnazijose laikinai sumažėja mokinių. Meras taip pat pažadėjo, kad bus skiriama Savivaldybės lėšų ugdymui finansuoti.

Savivaldybės administracijos vadovai akcentavo, kad Savivaldybės gimnazijų tinklas išsidėstęs aplink didesnius rajono miestelius, todėl dėl šios reformos pailgės mokinių kelionės į mokyklas laikas, o tai gali turėti įtakos ir mokymosi kokybei, pvz., kelionė į Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją gali trukti iki 1 val. 30 min., o gal ir ilgiau.

Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie bendradarbiavimą su Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriumi Šilalės rajone, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų Globos centru, pasakojama apie vaikų dienos centrų plėtrą rajone. Susitikimo dalyviai diskutavo apie įtraukųjį ugdymą, aptarė kitus aktualius klausimus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA