REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2024 m. Vasario 22 d. 15:14

Šilalėje – susitikimas su valstybinių kelių priežiūrą vykdančios įmonės atstovais: aptartas opus kelių klausimas rajone

Šilalė

Etaplius.ltŠaltinis: Šilalės rajono savivaldybė


292866

Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus ir administracijos direktorius Andrius Jančauskas susitiko su AB „Kelių priežiūra“ atstovais. Šio vizito tikslas buvo susipažinti, aptarti regioninių kelių problemas Šilalės rajone bei stiprinti bendradarbiavimą tarp šios įmonės ir savivaldybės.

Į susitikimą atvyko AB „Kelių priežiūra“ Vakarų regiono vadovas Karolis Jokšas, KPSD direktorius Algminas Šmitas ir Tauragės kelių tarnybos vadovas Darius Spancerna.

Mero T. Bartkaus teigimu, keliai – aktualiausia problema rajone. Tačiau liūdna, kad jų tvarkymui valstybės skiriamų lėšų ir net didelės dalies, kuria prisideda iš savo biudžeto Savivaldybė, neužtenka. Anot mero, dažnai rajono gyventojai skundžiasi ne vietinės, o valstybinės reikšmės kelių būkle, kuria turėtų rūpintis šių kelių priežiūrą organizuojanti ir koordinuojanti Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Iš žmonių sulaukiame kritikos, nežiūrint į tai, kam priklauso kelias. Žmonės dažniausiai nesigilina ir priekaištauja Savivaldybei dėl prastos kelių būklės“, – sakė Šilalės rajono savivaldybės meras.

AB „Kelių priežiūra“ atstovai pritarė išsakytoms Savivaldybės vadovų mintims dėl regioninių kelių priežiūros, tačiau tik priežiūrą ir užsakymus vykdanti įmonė teigė negalinti paveikti LAKD pozicijos, atlikti daugiau už gaunamą finansavimą ar pakeisti prioritetinės kelių tvarkymo eilės. Įmonės atstovai pasidalino įžvalgomis, kaip būtų galima spręsti kelių priežiūros, kelio remonto klausimus, taikant tam tikras technologijas, bei sutiko su Savivaldybės vadovų pasiūlymu ieškoti geriausių sprendimų būdų.

Susitikime diskutuota ir apie kitas aktualias problemas: valstybinių kelių remonto darbus, kai keliai asfaltuojami tik užtaisant kelyje esančias duobes; žvyruotų kelių greideriavimą; nuovažų įrengimą; žvyrkelių, esančių prioritetinių kelių sąraše, asfaltavimą; mieste esančių duobių tvarkymą; miesto pėsčiųjų perėjų tvarkymą.

Susitikimo pabaigoje dalyviai svarstė, kad dažnesnis tarpusavio bendradarbiavimas ir dalinimasis informacija galėtų padėti spręsti kelių priežiūros klausimus. Meras T. Bartkus žadėjo susitikimus inicijuoti dažniau, siekiant efektyviai spręsti kelių infrastruktūros problemas Šilalės rajone.REDAKCIJA REKOMENDUOJA