REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 23 d. 11:36

Siekiant išsaugoti gimnazijos klases planuojama sujungti Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijas

Varėna

Etaplius.ltŠaltinis: Varėnos rajono savivaldybė


292948

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta feisbuke dalinasi aktualia informacija, kodėl planuojama sujungti Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijas.

„Nuolat besikeičiantys teisės aktai dėl mokyklų tinklo per pastaruosius trejus metus kelia daug iššūkių. Dar 2022 m. susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministre išreiškėme susirūpinimą dėl trečiųjų gimnazijos klasių formavimo Valkininkų ir Merkinės V. Krėvės gimnazijose. 2023 m. kreipėmės į Lietuvos savivaldybių asociaciją su pasiūlymu peržiūrėti Vyriausybės nutarimą dėl mokyklų tinklo taisyklių.

Deja, prieš pat naujus metus buvo patvirtinti minėto nutarimo pakeitimai, kad formuojant III ir IV gimnazijos klases turi būti taikomas reikalavimas, susijęs su mokinių skaičiumi: didžiausias mokinių skaičius – 30, mažiausias mokinių skaičius – 21. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija ir Valkininkų gimnazija neatitinka šių nurodytų reikalavimų, yra rekomenduojama mokyklas sujungti ar prijungti prie kitų mokyklų.

Todėl esame priversti vėl ieškoti pačių geriausių išeičių, kad išsaugotume savo rajono mokyklas miesteliuose. Susitikau su abiejų minėtų gimnazijų pedagogais, diskutavome apie galimybes ir kokie galėtų būti sprendimai, vėliau susitikome su mokyklų bendruomenėmis ir pristatėme sprendimo projektą.

Sujungus Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijas bei įsteigus jungtinę gimnaziją su dviem filialais, III ir IV gimnazijos klasės galės būti formuojamos su mažesniu – 12 mokinių – skaičiumi. Todėl sujungimas yra racionaliausias sprendimas, norint išsaugoti gimnazijos klases abiejuose miesteliuose“ , – rašė meras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA