REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 1 d. 10:01

Siekiama, kad Lietuva pereitų prie 4 darbo dienų per savaitę

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


173556

Šeštadienį 125-ąsias įkūrimo metines minintys socialdemokratai sieks, kad Lietuva kuo greičiau pereitų prie 35 valandų darbo savaitės, o atskirų sektorių, pavyzdžiui, socialinio, darbuotojai galėtų dirbti 4 darbo dienas, rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) šeštadienį paskelbtoje rezoliucijoje.

Rezoliucijoje dėl darbo ir darbo santykių ateities pabrėžiama, kad COVID-19 krizės metu darbuotojų, ypač dirbančių priešakinėse kovos su pandemija linijose, padėtis dėl prastų darbo sąlygų bei patiriamo streso yra labai bloga.

„Daugybė darbuotojų sveikatos apsaugos, švietimo, socialinio, viešojo saugumo, prekybos ir aptarnavimo sektoriuose, taip pat maisto ir kitų prekių kurjeriai rizikavo savo gyvybėmis, tačiau niekas – nei valstybė, nei verslas – jiems iki šiol nėra tinkamai atsilyginę“, – sakoma dokumente.

Socialdemokratai akcentuoja, kad šiuo metu atskiruose sektoriuose, o ypač tarptautinių pervežimų ir logistikos, žmonės dirba ekstremaliomis sąlygomis, gaudami minimalų atlygį už įtemptą darbą, ir kas dieną priversti kovoti dėl savo išgyvenimo ir orumo.

Dokumente taip pat reiškiamas palaikymas AB „Achemos“ profesinei sąjungai ir kitoms profesinėms sąjungoms jų kovoje dėl kolektyvinių sutarčių.

Lietuvos socialdemokratų partija įkurta 1896 m. gegužės 1 d., šiemet ji mini 125-ąsias įkūrimo metines.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA