REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 13 d. 10:20

Siekdami laivybos Nemune, Druskininkai už 327 tūkst. eurų perka upės valymo darbus

Druskininkai

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


291834

Siekdama laivybos Nemune, Druskininkų savivaldybė antradienį pasirašė 327 tūkst. eurų vertės sutartį su Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) dėl valymo darbų.

„Didžiausios mūsų upės – Nemuno – atgaivinimas ir pritaikymas laivybai yra vienas iš pagrindinių mūsų prioritetų vidaus vandens transporto srityje. Dėl to itin džiugina svarbus naujas etapas, kuris pagerins ne tik laivybą Nemunu, bet ir susisiekimą Druskininkuose“, – VVKD pranešime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Direkcijos vadovas sako, kad šioje vietoje upė atskirose atkarpose ne tik sekli, bet ir akmeninga, todėl „būtina pašalinti akmenis iš vandens kelio zonos, taip pat atlikti seklumų šalinimo darbus“.

Valymo darbai bus vykdomi šviesiuoju paros laiku, vidaus vandens transporto priemone – savaeige žemsiurbe „Nemunaitis“ ir šią priemonę aptarnaujančiu laivu.

Darbai bus vykdomi nuo Lipliūnų iki Varėnos rajono savivaldybės ribos. Planuojama pradėti darbus iš karto kai tik bus pabaigti vandens kelio darbai Alytuje.

Pirmuoju etapu darbai bus vykdomi nuo 233,3 iki 225 kilometro Druskininkuose ir antruoju etapu – nuo 225 iki 215,6 kilometro ties Varėnos rajono savivaldybės riba. Valymo darbų ruožo ilgis – 17,7 kilometrų, plotis – 20 metrų. Visą ruožą planuojama išvalyti iki 2025 metų vasaros sezono.REDAKCIJA REKOMENDUOJA