REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 6 d. 14:21

Šiauliuose vyko akcija „Nevirduliuok“: pareigūnai linkėjo vairuotojams pagarbos

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


263735

Balandžio 6-ąją, Saugaus eismo dieną, Lietuvos transporto saugos administracija kartu su Lietuvos kelių policija vykdė reidą, kurio tikslas – skatinti vairuotojų saugų, kultūringą ir pagarbų elgesį.

Penkiuose didžiuosiuose miestuose (Kaunas, Vilnius, Panevėžys, Šiauliai ir Klaipėda) pareigūnai stabdė vairuotojus ne tikrinti, kaip laikomasi kelių eismo taisyklių ar fiksuoti pažeidimus, o palinkėti savitarpio supratingumo ir pagarbos kelyje bei padovanoti specialiai akcijai sukurtos nervus raminančios „antivirduliavimo“ arbatos.

Šiauliuose ši akcija prasidėjo 11 val. Dubijos gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, ties geležinkelio stotimi.

Šios iniciatyvos tikslas – skatinti vairuotojus kelyje vengti pavojingo, chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo neleistinose vietose ir pan., būti žmogiškesniais, pakantesniais ir rūpestingesniais, galvojant ne tik apie savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą.

„Nevirduliuok“ yra Lietuvos transporto saugos administracijos iniciatyva, kurios tikslas – skatinti kultūringą vairuotojų elgesį keliuose ir supratingumą bei pagarbą kitiems eismo dalyviams. Nevirduliuok – tai nauja sąvoka kelių eismo dalyvių bendruomenės žodyne. Nevirduliavimas reiškia pagarbą, savikontrolę, sąmoningumą ir geranoriškumą kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Iniciatyvos metu gilinamasi į nekultūringo vairavimo priežastis ir pasekmes, siūloma būdų, kaip išlaikyti pagarbą kitiems eismo dalyviams ir išlikti ramiam kelyje, – nuo akcijų keliuose iki bendradarbiavimo su vairavimo mokyklomis, kurios rengia naujus vairuotojus.

Vairavimo kultūra Lietuvoje vertinama tik kiek daugiau nei patenkinamai – 6,3 balo iš 10 galimų (pagal 2021 m. balandžio mėnesį UAB „Spinter tyrimai“ atlikto Lietuvos gyventojų tyrimo duomenis). Dėl nekultūringo vairuotojų elgesio miestuose formuojasi spūstys, didėja psichologinė vairuotojų įtampa, kuri kraštutiniais atvejais virsta agresija. Tačiau svarbiausia ir skausmingiausia nekultūringo elgesio pasekmė – avarijos, kuriose žūsta žmonės.

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko Vytauto Grašio, eisme dalyvaujame visi: skirtingos kartos ir skirtingų temperamentų žmonės, patyrę ąsai ir pradedantys vairuotojai, mėgėjai ir profesionalai, jauni ir vyresni. „Tam, kad mes keliuose visi tokie skirtingi sutartume, išmintinga būtų pasirinkti pagarbų bendravimą. Tai padėtų išvengti nemalonių situacijų, nereikalingo streso ir tikrai būtų mažiau skaudžių pasekmių“, – sako Vytautas Grašys.


Foto galerija:

Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA