Verslas | 5 MIN.

Šiauliuose – „virvės traukimas“ tarp būsto pirkėjų ir pardavėjų

anonymous anonymous
2020 m. rugpjūčio 7 d. 14:08
5f2d326073755.jpg

Šiauliuose, kaip ir kituose didesniuose šalies miestuose, šių metų pirmojo pusmečio nekilnojamojo turto (NT) rinkos rezultatai buvo prastesni nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Daugiau nei trečdaliu krito butų sandoriai (nuo 825 iki 538). Poveikis individualių namų ir sklypų segmentams buvo mažesnis. Sandorių skaičius sumažėjo, atitinkamai, 17 proc. (nuo 116 iki 96) ir 12 proc. (nuo 395 iki 347). Pasak NT brokerio Šiauliuose Vaido Čiuknos, birželio antra pusė ir liepa jau buvo ypatingai aktyvi, ir rinka sugrįžta į vėžes,tačiau pirkėjų ir pardavėjų lūkesčiai dėl NT kainų tendencijų vis dar skiriasi.

Paskelbus karantiną pirmas dvi savaites buvo visiškas štilis. Balandžio pabaiga ir gegužė jau truputį buvo aktyvesnis laikas, o po karantino atšaukimo beveik sugrįžome į prieškarantininį lygį – žmonės domisi, rašo, skambina, važiuoja apžiūrėti objektų ir daro sprendimus“, – pasakoja V. Čiukna. Pirkėjai domisi skirtingų segmentų NT – ir butais, ir individualiais namais, ir sklypais statybai.

Šiauliuose sklypų pasirinkimas didelis, bet klientus labiau traukia tie, kuriuose yra privestos komunikacijos: vanduo, kanalizacija, dujos, tvarkoma infrastruktūra. Priklausomai nuo vietos, sklypo su visomis komunikacijomis kaina svyruoja nuo 1000 iki 2000 eurų už arą. „Pirkėjai įsivaizdavo, kad dabar atėjo krizė, ir kainos kris. O jos nemažėja. Balandžio-gegužės mėnesį neretas derybas pradėdavo prašymu nuleisti 30-40 proc., tačiau pardavėjai nesutikdavo. Dabar jau tokių nuolaidų nebesitikima, ir pirkėjai pamažu susitaiko su realybe, kad ši krizė turėjo kitokį poveikį NT rinkai nei prieš dešimtmetį, ir šių krizių priežastys ir valdymas buvo skirtingi“, – sako V. Čiukna.

NT plėtotojai darbų nesustabdė

Šiauliai – ketvirtas pagal dydį šalies miestas, tačiau naujo būsto plėtra jame vis dar išlieka vangi, nors tai, kas išplėtojama naujo, nuperkama beveik iš karto, vos prasidėjus statyboms. Kainos pirminėje rinkoje siekia 1100–1500 eurų/kv.m būsto su daline apdaila. Palyginimui antrinėje rinkoje butai kainuoja 600–800 eurų/kv.m. „Nauji daugiabučiai Vasario 16-osios g. 3 ir Višinsio g. 3 dar neužbaigti, bet mažesnio ploto laisvų siūlomų būstų čia jau nėra“, – pasakoja V. Čiukna. Vos po vieną–du būstus likę naujos statybos projektuose A. Mickevičiaus g. 3, Rygos g. 7, Ramygalos g. 2, „Aušros alėjos namų projekte“, Gvazdikų takas 6, Šilutės g. 11. Tiesa, pastarasis planuoja naują plėtros etapą.

Darbai vyksta ir „Malūno parko“ projekte, kur liepos pabaigoje startavo trijų aukštų 12 butų gyvenamojo namo statybos.

„Malūno parko“ kvartale – įvairūs NT segmentai

„Malūno parko“ (vystytojas UAB „Grandbera“) kvartalo plėtra Šiaulių pietinėje pusėje, maždaug 3,5 km nuo miesto centro pradėta 2018 metais. Projektas išskirtinis tuo, kad yra tarsi mini NT rinka viename kvartale, kur siūloma įvarios paskirties ir segmentų nekilnojamojo turto. Beveik 5 ha uždaroje kvartalo teritorijoje bus išplėtoti 4 daugiabučiai (iš viso 48 butai) ir 3 dvibučiai kotedžai, suformuota 20 sklypų su visomis komunikacijomis individualių namų statybai. Kvartalas turės savo visuomeninę zoną su sporto aikštynu bei komercinės paskirties teritoriją. Plėtotojas per pandemiją vykdydamas įsipareigojimus, darbų nestabdė, tad pirmieji naujakuriai įsikurs dar šiemet.

Esame nedideli vystytojai, ir mūsų įmonės veiklos diversifikuotos, tad didelio neigiamo poveikio pandemija ir karantinas mums nepadarė – viskas, kas buvo numatyta, yra tęsiama. Stengiamės padaryti taip, kad ir patys norėtume čia apsigyventi. Nemažai įmonės darbuotojų yra įsigiję sklypus šiame kvartale ir rengiasi čia gyventi“, – pasakoja Lina Katkevičienė, „Grandberos“ projektų vadovė.

Iš dvylikos naujai pradėto statyti daugiabučio butų keturiems jau sudarytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutartys. Dar keturi yra rezervuoti. Didelė dalis naujų rezervacijų atliko šiauliečiai, sugrįžę prieš karantiną iš užsienio. 2–3 kambarių (43–67 kv.m) butų su daline apdaila kaina – 1290 eur/kv.m. Pasak L. Katkevičienės, karantino metu buvo pirkėjų, kurie pageidaudavo ir 20 proc. mažesnės kainos, tačiau „Malūno parko“ projekte laikomasi principo, kad skelbiama kaina yra galutinė ir galimos tik visiškai simbolinės nuolaidos. Klientui pageidaujant įmonė apsiima butus įrengti, tačiau didesnė Šiaulių pirkėjų dalis nori tai daryti patys.

Žemės sklypus parduoti tikimasi iki šių metų pabaigos. Iki 2021-ųjų vidurio ketinama užbaigti pirmąjį daugiabutį, gatvės asfaltavimą, poilsio zoną bei sporto aikštyną. Viso kvartalo gyvenamosios dalies projektą planuojama įgyvendinti 2023 metais. Komercinės dalies plėtrai tikslių planų kol kas nėra“, – teigia L. Katkevičienė.

Nuomos kainos spėjo ir nukristi, ir vėl užaugti

Būsto nuoms rinka atsigavo dar greičiau. Vidutinė būsto nuomos kaina Šiauliuose pandemijos ir karantino laikotarpiu buvo šiek tiek sumažėjusi, tačiau gegužę vėl ūgtelėjo, o liepos mėnesį jau buvo didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Išsinuomoti vieno kambario butą (ne bendrabutinio tipo) Šiauliuose šiuo metu kainuoja apie 140-220 eur/mėn., 2 kambarių – 190-370 eur/mėn. priklausomai nuo vietos ir įrengtumo.

Visoje šalyje koronaviruso pandemija paralyžiavo viešbučių veiklą. Beveik išnykęs turizmas sudavė stiprų smūgį segmentui. Tuo tarpu Šiauliuose viešbučiai sėkmingai veikia dėl dislokuotų NATO karių. Visi didieji miesto viešbučiai yra pilnai apgyvendinti.


Lietuva
Rokiškyje sulaikyti du vyrai: įtariama, kad padegė daugiabučio kieme stovėjusį automobilį
Rokiškyje ankstų rytą daugiabučio kieme užsiliepsnojo automobilis. Policija praneša sulaikiusi du neblaivius asmenis, kurie gali būti susiję su incidentu.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Lietuva
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šventės – džiaugsmo, skanėstų ir euforijos metas. Bet po jų dažnai ateina… nuovargis, liūdesys ar net nerimas. Emocinė sveikata po šventinio periodo – ne prabanga, o būtinybė, kad grįžti į kasdienybę su šypsena, o ne su kalėdiniu perdegimu.
Sveikata | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Sugrįžimas į rutiną po švenčių dažnai būna sunkesnis nei pats darbas – mieguistumas, pramiegoti rytai, likę pyragėlių ir sultinio prisiminimai gali trukdyti susikaupti. Pirmoji darbo diena po šventinio periodo dažnai atrodo kaip kalnas, kurį reikia įveikti. Tačiau su tinkama strategija ši diena gali praeiti sklandžiai, netgi be streso.
Kalėdų gidas | 3 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejuje (Radviliškio r.) tvyro žaisminga nuotaika – dvaro erdvėse eksponuojama paroda „Senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“. Į šventinę parodą iš privačių kolekcijų atkeliavo net 1 254 eglutės žaisliukai, pagaminti įvairiose šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, tuometinėje Čekoslovakijoje ir kitur. Žaisliukų amžius siekia XX a. pradžią – 9 dešimtmetį, tad parodoje galima pasigrožėti kalėdinėmis puošmenomis, džiuginusiomis net prieš šimtą metų.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Šiauliai
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0