REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Balandžio 13 d. 16:05

Šiauliuose sulaukta Prezidento Valdo Adamkaus

Šiauliai

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Vitalis LebedisŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


264308

Mieste viešėjęs Prezidentas Valdas Adamkus lankėsi Šiaulių savivaldybėje ir susitiko su miesto meru Artūru Visocku. Valandą trukusiame pokalbyje buvo aptarta gausybė temų, pradedant sporto komandų pasiekimais ir baigiant valstybinės svarbos projektais.

Dėl asmeninių priežasčių Šiauliuose apsilankęs Prezidentas, Šiaulių miesto garbės pilietis Valdas Adamkus susitiko su naujai kadencijai prisiekusiu Šiaulių meru Artūru Visocku. Garbus svečias priimtas Savivaldybės mero kabinete. Pirmiausia Artūras Visockas padėkojo Prezidentui už sutikimą 2016 metais kandidatuoti į Šiaulių miesto garbės piliečius. Šiaulių mero kabinete iki šiol ant sienos kabo nuotraukos iš tų metų miesto Garbės piliečio inauguracijos ceremonijos, greta – po šventės Šiauliuose atsiųstas V. Adamkaus padėkos laiškas.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

„Tais metais pirmą kartą Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracijos ceremonija persikėlė iš kamerinės erdvės į didelę salę, kur ją jau galėjo stebėti šimtai šiauliečių. Prisimenu, kaip po Jūsų kalbos žmonės verkė. Jūsų tapimas Šiaulių garbės piliečiu davė miestui impulsą, kurio tada labai reikėjo“, – sakė A. Visockas.

„Nuoširdžiai sveikinu pelnius šiauliečių pasitikėjimą, manau, kad tikrai nusipelnėte ir pagarbos, ir to savotiško įpareigojimo dirbti toliau, jau trečią kadenciją. Kurį laiką nebuvau Šiauliuose, bet šiandien dairausi – negaliu patikėti kaip viskas pasikeitė. Labai dėl to džiaugiuosi, nes tai – mano giminės kraštas, tėvas ir proseneliai čia gyveno“, – pokyčiais mieste pasidžiaugė Valdas Adamkus.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

V. Adamkus mero kabinete susidomėjęs apžiūrėjo žymaus šiauliečio tapytojo Sauliaus Kruopio diptiką. Taip pat pasidžiaugė, kad paveiksle matoma Šiaulių katedra buvo taip gražiai atnaujinta.

Susitikimo metu kalbėta apie energetiką ir elektros energijos kainų mažinimo galimybes ne tik Šiauliuose, bet ir Lietuvoje. Prie susitikimo prisijungus ir Savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Bartuliui, buvo aptarta sudėtinga naujo Vietos savivaldos įstatymo sukurta situacija, dėl kurios savivaldai Lietuvoje gresia stagnacija.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Prezidentas nuoširdžiai pasidžiaugė išgirdęs, kaip pasikeitė situacija Šiaulių oro uoste, kuriame apie 10 mln. investuota į naują peroną ir riedėjimo taką.

„Mačiau pačią pradžią oro uoste, apvaikščiojau, apžiūrėjau, viskas buvo apleista, pakilimo takai ir aplinka“, – prisiminė V. Adamkus.

Kartu pakalbėta apie Pasaulio tautų teisuolių memorialo atsiradimą Šiauliuose, su verslu kuriamą sakurų parką, dalyvaujamojo biudžeto praktiką, politinių jėgų situaciją Šiaulių miesto taryboje, užsienio investicijas, geležinkelio vėžės tiesimo į Šiaulių LEZ‘ą aktualijas, statomą karinį miestelį.

Diskutuota ir sporto temomis. Meras A. Visockas pasidžiaugė pozityviais pokyčiais Šiaulių futbole, kad iš naujo atgimusi vyrų futbolo komanda remiasi Šiaulių ir Lietuvos žaidėjais ir jau yra pajėgi lygiaverčiai kovoti su geriausiomis šalies komandomis. Prezidentas apgailestavo, kad Lietuvos krepšinio klubuose dominuoja užsienio žaidėjai, kai Lietuvoje tikrai turime talentingų žaidėjų.

Baigiantis susitikimui Šiaulių miesto garbės pilietis Valdas Adamkus perdavė linkėjimus šiauliečiams.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

„Mano akyse Šiauliai pasikeitė, augo, gražėjo. Susidarė naujos galimybės ir Šiauliai tapo moderniu šių laikų miestu. Linkėčiau, kad šiauliečiai tikrai pajustų savo širdyse, kiek jie yra svarbūs visai Lietuvos valstybei, visai tautai. Jų įnašas svarbus ir istoriniu požiūriu, įvairiais laikais Šiauliai buvo pavyzdžiu, suteikė Lietuvai galimybę tobulėti. Pažvelgus į ateitį, jie duos kryptį ir kitiems miestams. Linkėjimas mano – geriausios, šviesiausios ateities, džiaukimės tuo, ką turime šiandien“, – nuoširdžiai kalbėjo Prezidentas.

Valdui Adamkui Šiaulių meras Artūras Visockas, linkėdamas sveikatos, įteikė knygą „Šiaulių krašto padavimai“ bei šiaulietiško šokolado. Ekscelencija nusišypsojęs prasitarė, kad saldi dovana turėtų pradžiuginti jo sutuoktinę Almą Adamkienę.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Vizito Šiauliuose metu Valdas Adamkus pamatė atnaujintą Prisikėlimo aikštę, Šiaulių katedrą ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvarą, išvykstant apžiūrėjo pramoninį parką, Šiaulių LEZ‘ą ir Šiaulių oro uostą.

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Užsak. nr. 101211REDAKCIJA REKOMENDUOJA