REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 13 d. 16:16

Šiaulių turizmo centro naujovės – leidinys „Šiaulių kraštas“ ir pasiūlymai geram sekmadieniui

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


261558

Kovo 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje Šiaulių turizmo informavimo centro direktorė Rūta Stankuvienė pristatė turizmo centro naujoves.

Daugiausia dėmesio skirta reprezentaciniam leidiniui – „Šiaulių kraštas“. Potemė – „Šiaulių krašto padavimai“.

Skatina keliauti ir pažinti

Pasak Šiaulių TIC direktorės, šis leidinys – tai septynių Šiaulių regiono savivaldybių administracijų, turizmo informavimo centrų darbas.

„Knyga gimė norint gražiai ir turiningai reprezentuoti Šiaulių kraštą su jo paveldu. Sakoma, kad padavimai yra kraštovaizdyje įprasminta mūsų krašto atmintis. Labai gražiai į šios knygos kūrimą įsijungė kelmiškis dailininkas Andrius Seselskas, kuris pieštuku nupiešė vieną visų mūsų septynių Šiaulių krašto savivaldybių simbolinį priešinį ir absoliučiai kiekvienas savivaldybės atskirą priešinį pagal padavimus“, – pasakojo R. Stankuvienė.

Šiaulių TIC direktorės teigimu, leidinyje padavimai pateikiami kaip postūmis keliauti. Kiekvienos savivaldybės žemėlapyje galima rasti padavimus, pasakojančius apie žymius to krašto objektus.

Pristatė naujoves

R. Stankuvienė pristatė ir naują, „Gaidžio“ laikrodžio aikštėje pastatytą mieste esančių saulės objektų taktilinį žemėlapį. Taip pat priminė apie akciją „Geras sekmadienis Šiauliuose“. Kartą per mėnesį, sekmadienį, šiauliečiams ir miesto svečiams siūloma daugybė veiklų, ir edukacijų, interaktyvūs spektakliai, parodos, šokių vakarai, sensoriniai skaitymai. Netrukus Šiaulių TIC skelbs ir trečiąją – balandžio mėnesio akciją.

R. Stankuvienė pakvietė šiauliečius į naują turizmo centro parodą „Baltų menas: raštų raštai“ ir priminė apie ekskursijas G. Bagdonavičius name.REDAKCIJA REKOMENDUOJA