REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 16:49

Šiaulių rajono savivaldybėje lankėsi susisiekimo ministras M. Skuodis

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių rajono savivaldybės inf.


296157

Kovo 26 d. Šiaulių rajono savivaldybėje lankęsi susisiekimo ministras Marius Skuodis, viceministrai Julius Skačkauskas ir Mindaugas Tarnauskas su Šiaulių rajono savivaldybės meru Česlovu Greičiumi, vicemeru Eimantu Kirkučiu bei susitikime dalyvavusiais Tarybos nariu Algiu Mačiuliu ir Turto valdymo skyriaus vedėju Alvydu Žirguliu aptarė artimiausius darbus rajone esančiuose valstybiniuose keliuose, ateities planus bei finansavimą.

Ministras Marius Skuodis ir meras Česlovas Greičius pasidžiaugė, kad jau kuris laikas vyksta nuolatinis, atviras ir nuoširdus bendravimas tarp ministerijos ir savivaldybės ne politikuojant, o realiai ir iš esmės aptariant, analizuojant svarbiausius darbus, problemas ir planus.

Aptarti artimiausi darbai – prasidėsianti rekonstrukcija Ginkūnuose įrengiant žiedinę sankryžą. Meras Česlovas Greičius akcentavo, kad vykstant šiems darbams kils tam tikrų susisiekimo problemų ir nepatogumų gyventojams, eismo dalyviams, tačiau viceministras J. Skačkauskas patikino, kad darbus įrengiant Ginkūnuose žiedinę sankryžą planuojama pabaigti per 7 mėnesius.

Taip pat akcentuota problema dėl būsimų darbų rekonstruojant pėsčiųjų perėjas Ventos ir Vytauto gatvėse Kuršėnuose, kurią iškėlė vietos ūkininkai, surinkę per šimtą parašų dėl to, kad planuojama per siaura kelio juosta su saugumo salelėmis ir ženklais, kuria neįmanoma bus pravažiuoti su žemės ūkio technika. Savivaldybė yra nusiuntusi raštą AB „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija) su ūkininkų parašais ir prašymu, kad nebūtų susiaurinama kelių važiuojamoji dalis ir kad būtų pritaikytos gatvės ir žemės ūkio technikai. Ministras M. Skuodis tikino, kad ši problema išgirsta ir bus ieškoma sprendimų, kad kelias būtų praktiškas ir pritaikytas visiems.

Taip pat kalbėta apie ministerijos perduotą Savivaldybei organizuoti viešąjį rangos darbų pirkimą dėl perėjos „žudikės“ Kuršėnuose – paskelbtas konkursas jau eina į pabaigą ir netrukus paaiškės rangovų pasiūlymai.

Kalbėta ir apie Gilvyčių kelio perspektyvas. Šiaulių rajono savivaldybės taryba jau balsavo dėl Šiaulių rajone esančių AB Via Lietuva priklausančių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų prioritetinio sąrašo prioritetinės eilės patvirtinimo. Gilvyčių keliui suteiktas prioritetas. Prioritetines eiles tvirtina ir kitos šalies savivaldybės, tad tik vėliau, pasak ministro M. Skuodžio, paaiškės tolesnės Gilvyčių kelio asfaltavimo galimybės atsižvelgiant į finansus.

Kalbėta ir apie kitus rajone esančius žvyrkelius, autobusų stotelių įrengimo ar rekonstravimo galimybes prie regioninės reikšmės kelių.

Ministras akcentavo, kad šiuo metu rangos darbų pirkimai vyksta daug sparčiau ir lanksčiau, nei iki šiol.

Taip pat diskutuota ir apie Ginkūnų aplinkkelio būtinybę ne tik dėl Ginkūnų gyventojų, bet ir dėl kariškių. Taip pat ministrui ir viceministrams primintos Kairiuose, Kaštonų gatvėje, iškilusios gyventojams problemos dėl kelio apsaugos zonos ir labai ilgai sprendžiamas šio kelio perdavimo savivaldybei klausimas. Ministras Marius Skuodis tikino, kad dokumentas dėl Kaštonų gatvės Kairiuose perdavimo Savivaldybei jau pasirašytas ir liko sulaukti tik Vyriausybės patvirtinimo.

Diskutuota apie dviračių takų bei kitų aktualijas dėl kelių būklės gerinimo ir nuolatinio lėšų trūkumo.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius pasidžiaugė, kad šiemet Savivaldybė keliams skyrė daugiau lėšų, nes gyventojams keliai yra labai svarbūs.REDAKCIJA REKOMENDUOJA