REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 27 d. 08:50

Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusį vilnietį

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT inf.


296188

Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusį vilnietį. Ne kartą teisėsaugos pareigūnams įkliuvusio vyro dėl šio nusižengimo vėl laukia baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pirmadienio popietę Ginkūnų miestelyje (Šiaulių r.) VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Palangos pasienio užkardos pasieniečiai kartu su Šiaulių policijos pareigūnais sustabdė patikrinti automobilį „Mercedes-Benz E220 CDI“. Lietuvoje registruotą transporto priemonę vairavo 38-erių vilnietis. VSAT pareigūnai jau turėjo žinių, kad šiuo automobiliu gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

Apžiūrėdami automobilį, jo bagažinėje pasieniečiai aptiko 2,5 tūkst. pakelių cigarečių „Prince Red“ be akcizo ženklų.

Po apklausos sulaikytasis paleistas, skyrus jam kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Kontrabandines cigaretes gabenęs vilnietis teisėsaugos pareigūnams – puikiai žinomas, ne kartą teistas laisvės atėmimo bausme. O už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką jis buvo įkliuvęs ir 2022 m. su 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Už tai jam buvo skirta 5 200 eurų bauda.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA