REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 8 d. 13:27

Šiaulių policija pristatė veiklos rezultatus

Šiauliai

Savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


294381

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariams ir visiems šiauliečiams pristatė komisariato praėjusių metų veiklas ir rezultatus. Pagrindiniai iššūkiai pareigūnų darbe – sunkiai kontroliuojami sukčiai ir policijos darbuotojų trūkumas.

Miesto politikai, gyventojai ir įvairių įstaigų ar organizacijų atstovai buvo kviečiami stebėti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje vykusios policijos ataskaitos. Situaciją ir rezultatus pristatė naujasis Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vadovas Eugenijus Takuševičius.

Komisaras pirmiausia padėkojo savivaldos atstovams ir visiems gyventojams, kurie nuoširdžiai bendradarbiauja su policijos pareigūnais, dėl to pavyksta pasiekti išties gerų rezultatų.

Eugenijus Takuševičius pirmiausiai įvardijo, kas policijai nepavyko praėjusiais metais. Nepasisekė sumažinti girtų vairuotojų skaičiaus, 2023 m. policijai pakliuvo net 501 neblaivus asmuo prie vairo. Teisėsauga esą pralaimį kovą su sukčiavimu. Gyventojai, nepaisant visų prevencijos priemonių, labai dažnai patenka ant sukčių kabliuko, ypač padaugėjo tokių nusikaltimų elektroninėje erdvėje. Daugėja vaikų, bandančių kvaišalus, o nustatyti jų kilmės ar sudėties dažnai nepavyksta, kovai su šia problema būtinas visos bendruomenės įsitraukimas.

Tačiau daugelio veiklos sričių rezultatai rodo gerėjančią situaciją. Pernai buvo išvengta mirčių eismo įvykiuose mieste, sužeistųjų skaičius taip pat mažėjo. Sėkmė lydėjo policijos tyrėjus, kurie aiškinasi plėšimus – visi šios srities nusikaltimai buvo sėkmingai ištirti, o ir pačių plėšimų skaičius mažėjo.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate yra 207 pareigybės, 35 pareigūnų vietos yra neužimtos. Pernai tarnybą paliko 17 pareigūnų, atėjo 15.

„Mūsų žiniomis, šiais metais tarnybą baigti planuoja didelė dalis vyresnio amžiaus pareigūnų, tai naudodamasis proga kviečiu jaunimą, kurie yra neabejingi teisėtvarkai, ateiti dirbti į policiją“, – ragino E. Takuševičius.

Šiuo metu policijos komisariate daugiau dirba moterų (105) nei vyrų (63), pareigūnų amžiaus vidurkis – 42 metai.

Per praėjusius metus policija gavo 29 tūkst. pranešimų apie įvykius, tai yra apie 2 467 pranešimai per mėnesį arba – apie 90 per parą.

Nusikalstamų veikų pernai mažėjo, jų išaiškinamumas siekia beveik 70 proc. Tai geresnis procentas už apskrities ir šalies vidurkius. Didžiąją dalį savo laiko pareigūnai tiria smurtines nusikalstamas veikas, toliau seka vagystės, sukčiavimai, neblaivūs vairuotojai, narkotikai.

Pernai registruoti 271 pranešimas dėl narkotinių medžiagų, pradėta per 100 ikiteisminių tyrimų.

Pareigūnai pastebi, kad tarp nepilnamečių pastaruoju metu plinta naujas svaiginimosi būdas – nikotino prisotintos kramtomosios gumos ar panašūs produktai.

Vagysčių pernai mažėjo, gerėjo ir jų ištyrimo procentas. Tuo tarpu sukčiavimo mastai, ypač elektroninėje erdvėje, sparčiai auga – nuo 230 iki 337 atvejų per metus. Išsiaiškintų skaičiavimo atvejų dalis mažėjo nuo 58 iki 40 procentų.

Dėl nelegalių rūkalų nubausti 86 asmenys, iš nelegalios rinkos išimta 33 000 pakelių cigarečių, kurių vertė – 150 tūkst. eurų.

2023 metais nustatyta 5500 kelių eismo taisyklių pažeidimų, patikrintas 70 tūkst. vairuotojų blaivumas, eismo įvykių skaičius mieste šiek tiek mažėjo.

Pasitikėjimas policija mūsų mieste yra vienas aukštesnių Lietuvoje, Šaulių pareigūnais pasitiki 85 šiauliečiai iš 100.REDAKCIJA REKOMENDUOJA