REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Liepos 14 d. 14:21

Šiaulių miesto taryba kreipėsi į Ministrę Pirmininkę dėl geležinkelio vėžės

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.


272912

Liepos 13-ąją įvykusiame tarybos posėdyje visuomenei buvo pristatytas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos kreipimasis į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę. Šiauliai svarbiam projektui Vyriausybės prašo skirti 5 mln. eurų, tiek pat jau skyrė ir pati Savivaldybė, taip išnaudojusi visus įmanomus resursus.

Šiaulių miesto savivaldybė kuria visam regionui svarbų ekonominį mazgą ir yra pasiruošusi šiemet užbaigti geležinkelio vėžės ir krovai reikalingos infrastuktūros įrengimą. Tai leistų geležinkelių gabenti žaliavas ir produkciją verslams, įsikūrusiems Šiaulių pramonės parke ir Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje, taip pat – civilinius ir karinius krovinius, kurie atskraidinami orlaiviais į Šiaulių oro uostą.

Tęstinis projektas, kurio ištakos siekia 2010-uosius

„Paprastai tokie projektai Lietuvoje įgyvendinami per 2–3 metus ir išbrangsta, šio projekto sąmata pradžioje siekė 16 mln. eurų, o dabar nereikia net 11 mln. eurų, tai reiškia, kad neatsilikimas nuo plano ir efektyvus darbas sutaupo 5 mln. eurų valstybei“, – kreipimosi į vyriausybę motyvus aiškino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Nauda tiek miestui, tiek valstybei

Tarybos kreipimasis į Ministrę Pirmininkę – tik dar vienas žingsnis, siekiant atkreipti dėmesį į šią problemą. Miesto meras sako, kad projekto užbaigimas sukurtų naujų patrauklių darbo vietų Šiaulių jaunimui ir kurtų pridėtinę vertę visai valstybei.

„Iš įmonių, įsikūrusių Laisvojoje ekonominėje zonoje ir Industriniame parke, 90 proc. mokesčių keliauja tiesiai į valstybės iždą. Ši vieta turi būti patogi jau įsikūrusioms ir investuoti planuojančioms įmonėms, nes visos jos dirba valstybės naudai“, – užbaigto projekto naudą aiškino A. Visockas.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos kreipimasis į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę

Užsak. nr. 102069REDAKCIJA REKOMENDUOJA