REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Liepos 6 d. 10:16

Šiaulių „juodaodžių kvartalui“ Savivaldybės šviesa nešviečia

Šiauliai

„Patogumas“. Daugiau nei pusė kilometro – štai tokį atstumą reikia įveikti B. Gužauskienei, norint pasiekti savo namus nuo autobusų stotelės.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


90267

Gubernijos mikrorajono Sodo, Dvaro ir Liepų gatvių gyventojai į namus grįžta darydami didžiausią lanką ir šokdami kadrilį per gatves, kuriose nėra perėjų: sugebės ar ne išlaviruoti tarp lekiančių automobilių. „Negi žmogaus gyvybė pigesnė negu balti dažai?“ – retoriškai klausia Gubernijos seniūnaitijos seniūnaitė Birutė Gužauskienė, dėl problemos kartą jau kreipusis į Šiaulių savivaldybę, bet taip ir nesulaukusi pagalbos.

Namo – su šokiais ir patrepsėjimais

Išlipę Gubernijos stotelėje, vietiniai gyventojai priešinga nuo namų kryptimi žygiuoja Dvaro ir Žemaitės gatvėse esančių perėjų link, o toliau – kaip Dievas ir mašinų srautas duos.

„Iš pradžių šokam Grafo Zubovo gatvės kadrilį, nes čia pėsčiųjų perėjos nėra. Patrepsėję einam Žemaitės gatve iki Stumbro gatvės, sukam kairėn ir einam iki Sodo gatvės. Čia ties Dvaro gatve vėl šokam kadrilį, nes pėsčiųjų perėjos irgi nėra. O įsivaizduokite: autobusu parvažiuoja moksleiviai; parvažiuoja mamos, kurių vienoje rankoje – pirkinių krepšys, kitoje – vaikelis, paimtas iš darželio; parvažiuoja močiutės iš bažnyčios. Ir visi turi apeiti šitą pavojingą labirintą“, – piktinasi B. Gužauskienė.

Šių metų vasarį ji kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę, prašydama kuo skubiau įrengti pėsčiųjų perėją Žemaitės gatvėje, kad išlipus stotelėje būtų galima saugiai grįžti namo. Maždaug po mėnesio gavo atsakymą, kuriame teigiama, kad Savivaldybės Saugaus eismo komisija nepritarė naujos pėsčiųjų perėjos įrengimui ir siūlo naudotis toliau esančiomis Žemaitės ir Dvaro gatvių pėsčiųjų perėjomis.

Atsakymą pasirašė L. e. Administracijos direktoriaus pareigas tuo metu ėjęs Gintautas Sitnikas. „Aš jam irgi turiu pasiūlymą: tegul kitą kartą, kai vyks į Vilnių, važiuoją į jį per Klaipėdą“, – sako B. Gužauskienė.

mimetmp.jpg

Gatvės atkarpą „palaidojo“ nauji sklypai

Savivaldybės rašte argumentuojama, kad sąlygos pėstiesiems nepasikeitė, taigi ir nauja perėja nereikalinga.

Seniūnė tikina priešingai. Anot jos, anksčiau gyventojai galėdavo namus pasiekti greičiau ir saugiau, perbėgdami Žemaitės gatvę. Dabar to padaryti neįmanoma, mat gatvėje suintensyvėjo automobilių eismas. Taip nutiko po to, kai buvo panaikinta šalia ėjusi Dvaro gatvės atkarpa. Ją užvertė žemėmis ir suformavo tris sklypus.

B. Gužauskienė nuoširdžiai stebisi tokiais Savivaldybės veiksmais. „Žinau Šiaulių istoriją – Dvaro gatvė nuo Zubovų laikų buvo pati ilgiausia ir vingiuočiausia. O dabar ėmė ir nukirpo“, – pečiais gūžčioja seniūnaitė ir priduria girdėjusi, kad sklypai šioje vietoje buvo suformuoti vieno Šiaulių oligarcho pageidavimu. Savaitraštis „Etaplius“ ketina tuo pasidomėti.

„Džiaugtumės, jei tarp suformuotų sklypų liktų nors servitutinis takas, kad autobusų stotelę galėtume pasiekt greičiau. Juk į autobusą visi skuba, ypač rytais“, – sako B. Gužauskienė.

Savivaldybė: „Situacija gyventojams nėra labai palanki“

Kodėl Dvaro gatvės atkarpa pavirto trimis sklypais, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai nepaaiškina. Sužinoti pavyksta tik tiek, kad tokį sprendimą 2008 m. birželį priėmė Taryba.

Pranešimą apie sprendimą skaitė Savivaldybės vyriausioji architektė Rasa Budrytė. Specialistė šiose pareigose nebedirba ir sako, kad į sklypų formavimo procesą buvo įtraukta jam besibaigiant.

„Tuo metu ten greičiausiai buvo formuojami komerciniai sklypai. Vis tik prielaidomis kalbėti nenorėčiau. Problemų dėl eismo buvo ir tada, turėjo atsirasti žiedinė sankryža, bet, matyt, viskas taip ir pasiliko“, – sako ji.

Nors sklypų atsiradimo istorija miglota, gyventojų laukia gera žinia. „Šiuo metu rengiama kelio ženklų, ženklinimo schema pėsčiųjų perėjos įrengimui per Žemaitės gatvę ties Stumbro gatve. Parengta schema svarstymui bus pristatyta Saugaus eismo komisijai. Gavus pritarimą, būtų pradedami pėsčiųjų perėjos įrengimo darbai“, – informuoja Savivaldybės atstovas spaudai Vitalis Lebedis.

Pėsčiųjų perėja – ne vienintelė Gubernijos gyventojų problema. B. Gužauskienė skundžiasi dėl nekokybiškai išasfaltuotų kiemų, greitį nuolatos viršijančių vairuotojų. Ji sako žinanti, kad vieta, kurioje gyvena, yra pravardžiuojama „juodaodžių kvartalu“.

Galbūt todėl, kad ne visi žmonės yra pasiturintys, kai kuriems skirti socialiniai būstai. „Bet mes norime gyventi ir gražiai, ir tvarkingai, ir saugiai, o žmonių, kaip ir visur, yra įvairių. Ar tai reiškia, kad nenusipelnome Savivaldybės dėmesio?“ – pokalbį užbaigia B. Gužauskienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA