REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gruodžio 16 d. 15:33

Šiauliečius nustebino kasmetinė „Maltiečių sriubos“ geranoriškumo akcija

Šiauliai

Šiaulių m. sav. nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės informacija


286653

Šiaulių miesto prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ vyko kalėdinė „Maltiečių sriubos“ akcija, kuri atkeliauja kasmet. Šiame jaukiame ir spalvingame renginyje dalyvavo „Maltiečių sriubos“ idėjos autorė ir akcijos krikštamotė Edita Mildažytė.

„Maltiečių sriubos“ geranoriškumo akcija gyvuoja jau 18 metų. Tad šiai progai buvo surengtas renginys, kuris prasidėjo su Šiaulių miesto pučiamųjų orkestro skambia muzika. Taip pat teko garbė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos moksleiviams nešti didžiąją maltiečių vėliavą.

Renginį atidarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė, Šiaulių miesto Garbės pilietė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Seimo pirmininkė sveikino visus susirinkusiuosius ir džiaugėsi, kad tokią šilumą nešančios akcijos pritraukia vis daugiau jaunimo atstovų.

Po įvairiausių sveikinimų scenoje, buvo išdalinti šeši samčiai akcijoje dalyvavusioms bendruomenėms.

„Artėja Kalėdos, visi būsime su savo artimaisiais, jaukiai švęsime šventes tarp sau brangių žmonių. Tačiau neužmirškime, kad šiame realiame gyvenime yra ir vienišų senjorų, kurie gyvena vieni ir neturi galimybės nusipirkti sau maisto. Tad raginu, šiuo gražiu laikotarpiu prisidėti prie „Maltiečių sriubos“ akcijos, šis gražus gestas tikrai pradžiugins kiekvieną senjorą“, – žodį tarė meras Artūras Visockas, kuris susirinkusiems priminė, jog šios gražios akcijos globėjas yra Šiaulių garbės pilietis prezidentas V. Adamkus.

Kaip ir kiekvienais metais sriubų miestelis įsikūrė prie prekybos centro įėjimo ir šiais metais virė 145 litrus skirtingų skonių sriubos. Akcijai prasidėjus sriubą pilstyti pradėjo meras Artūras Visockas, kuris į pagalbą pasikvietė Seimo narius Stasį Tumėną ir Rimą Baškienę.

Muzikinę pasaką ir šiltą atmosferą kūrė vaikų bei jų tėvelių ir mokytojų balsai. Prie jų prisijungė chorai iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. O šio nuostabaus renginio vedėjai buvo Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus.

Renginio metu buvo pagamintos 36 kalėdinės kompozicijos, kurios atiteko Šiaulių maltiečių grupės globojamiems vienišiems senjorams.

Prekybos ir laisvalaikio centro „Tilžė“ koridoriais „skraidė“ angeliukai su maltietiškomis aukų dėžutėmis. Paaukoti į salę prie fontano atvyko vyrų krepšinio komanda Šiaulių „Šiauliai“.

Maltiečių sriubos“ renginio gale buvo dalinamos padėkos ir apdovanojimai ir galiausiai buvo įneštas gimtadienio tortas su vaišėmis,


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA