Parengė Saulė StrelcovaitėŠaltinis: Etaplius.LT

294793

1979-ųjų kovo mėnesį Šiaulių laikraštis „Raudonoji vėliava“ apie miesto ir miestiečių gyvenimą rašė:

Kovo 1 d.

Tris dienas tradicinėse Bubių trasose vyko „Žalgirio“ respublikinis profsąjungų-komjaunimo slidinėjimo krosas ir pirmenybės. Antrą varžybų dieną pergalę iškovojo šiauliečių kvartetas, kurį sudarė: D. Vidginaitė, I. Gokova, N. Petraitytė ir D. Venskevičiūtė, minute ir 9 sekundėmis aplenkęs LTSR rinktinės nares vilnietes.

Kovo 2 d.

Elektros tinkluose tradicija tapo inžinerijos technikos darbuotojų lenktyniavimas. Susumavus 1978 metų inžinerijos technikos darbuotojų lenktyniavimo rezultatus, nugaletojais pripažinti gamybos technikos tarnybos viršininkas A. Klupšas ir saugumo technikos tarnybos viršininkas E. Buivys. Lenktyniavimo prizininkais tapo ir relinės apsaugos tarnybos inžinierė-laborantė T. Keraitė bei paskirstymo tinklų tarnybos viršininkas F. Andriuškevičius.

Kovo 3 d.

Viešosios bibliotekos salėje surengtas literatūrinis vakaras „Kelias į pirmąją knygą“. Mintimis apie literatūrą, kūrybinį darbą pasidalino, savo kūrybos perskaitė jaunieji rašytojai Vytautas Rubavičius, Juozas Erlickas, Donaldas Kajokas, taip pat šiame vakare pakviesti dalyvauti šiauliečiai Jadvyga Gabriūnaitė ir Adolfas Strakšys.

Kovo 6 d.

1979 m. „Žalgirio“ žiemos spartakiados programoje – 6 sporto šakos. Įvykusiose PDG daugiakovės varžybose individualiai nugalėjo „Tauro“ sporto klubo atstovai G. Šikšnytė ir A. Žalys. Greitojo čiuožimo varžybose moterų grupėje pirmavo „Spartos“ atstovė A. Murzaitė. Vyrų grupėje nugalėjo Elektros tinklų atstovas A. Pleskūnas. Slidinėjimo varžybose 5 km distanciją greičiausiai įveikė „Kultūros“ komandos atstovė N. Petraitytė.

Kovo 7 d.

Kovo 4 dieną įvykusiuose rinkimuose į TSRS Aukščiausiąją Tarybą šiauliečiai išrinko deputatus: TSRS elektronikos pramonės ministrą Aleksandrą Šokiną į Sąjungos Tarybą ir Šiaulių mechaninės gamyklos operatorę Vidą Augytę į Tautybių Tarybą.

Kovo 8 d.

Miesto Kultūros rūmuose įvyko iškilmingas Tarptautinės moters dienos minėjimas. Iškilmingą minėjimą įžanginiu žodžiu pradėjo partijos miesto komiteto antrasis sekretorius S. Verkulis. Pranešimą padarė profesorė, miesto moterų tarybos pirmininkė A. Grinienė. Minėjimo dalyviams koncertavo „Nerijos“ estradinis ansamblis.

Kovo 12 d.

Informaciniame skaičiavimo centre įvyko konkursas geriausioms operatorėms išaiškinti. Jame dalyvavo 28 šios specialybės darbuotojos, aptarnaujančios įvairaus tipo perforatorines ir buhalterines skaičiavimo mašinas. Tarp dalyvių buvo nemažai ankstesniais metais vykusių konkursų nugalėtojų, todėl varžybos vyko įtemptai. Geriausius rezultatus tarp operatorių, kurie varžėsi „Zoemtron-220“ mašinomis, pasiekė Z. Tamulienė, „Zoemtron-451“ – V. Bielaglovienė, o „Askota-170“ grupėje – N. Janavičienė.

Kovo 13 d.

Taline vyko TSRS I lygos rankinio čempionato antrojo rato pirmasis turas, kuriame žaidė ir „Tauro“ rankininkai. Mūsų meistrai pirmose rungtynėse nugalėjo Jerevano „Sevaną“, kitą dieną įveikė aikštės šeimininkus – „Joudo“ rankininkus. Trečiose rungtynėse „Tauras“ pralaimėjo Leningrado „Nevai“. Po poilsio dienos mūsiškiai pasiekė dar dvi pergales: nugalėjo Tiraspolio kariškius bei Donecko „Spartako“ septyniukę. Tai buvo pats sėkmingiausias turas šių metų čempionate mūsų rankininkams.

Kovo 14 d.

Durpių įmonėje įvyko vakaronė, skirta Raudonojo Kryžiaus draugijos pirminės organizacijos 30-mečiui paminėti. Susirinkusius pasveikino įmonės pirminės partinės organizacijos sekretorė M. Gudaitytė. Didelės pagarbos susilaukė daug kartų nemokamai davę kraują geriausi įmonės donorai: J. Butkevičiūtė, A. Matuzas, J. Sologubovas, R. Diktanas, J. Jankauskas. Jie buvo apdovanoti garbės raštais, donorų medaliais, gėlėmis, suvenyrais, padėkota žodžiu.