REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gegužės 29 d. 08:02

Šeštadienį vyks LSDP suvažiavimas: galutinai tvirtins pirmininko rinkimų rezultatus

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176712

Šeštadienį vyks Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas, kuriame bus patvirtinti gegužės 3–9 dienomis vykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatai ir prasidės naujosios vadovės europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės įgaliojimai. Taip pat bus renkami pirmininkės pavaduotojai ir kitų valdymo organų atstovai.

„Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai šeštadienį nuotoliniu būdu renkasi į suvažiavimą, kuriame bus aptariamos politinės aktualijos, renkama nauja partijos vadovybė – LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės pavaduotojai, taryba ir prezidiumas“, – teigė LSDP komunikacijos vadovas Justinas Argustas.

Suvažiavime socialdemokratai taip pat svarstys rezoliucijas dėl tiesioginių merų rinkimų įtvirtinimo Konstitucijoje, paramos šeimai priemonių, savivaldos ir „žaliojo kurso“ bei dėl LSDP prioritetų dalyvaujant Konferencijoje dėl Europos Sąjungos ateities.

LSDP lyderio rinkimuose dalyvavo 8016 partijos narių. Už V. Blinkevičiūtę balsavo 4515 partijos narių, už jos konkurentą Juozą Oleką – 3421, nurodoma LSDP pirmininko rinkimų komisijos posėdžio protokole, kurį tvirtins suvažiavimas. Pirmininką dvejų metų kadencijai rinko visi partijos nariai.

LSDP pirmininkas tiesiogiai renkamas trečią kartą. Iki 2017 m. Socialdemokratų partijos vadovai buvo renkami suvažiavimuose.

Išrinkta LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė 2000–2008 m. ėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigas. 2004 m. kaip Naujosios sąjungos kandidatė siekė Lietuvos Respublikos prezidento posto, tačiau liko ketvirtoje vietoje. 2004–2009 m. – Seimo narė. Nuo 2009 m. jau trečią kadenciją dirba Europos Parlamente.REDAKCIJA REKOMENDUOJA