REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Rugsėjo 12 d. 14:36

Šeštadienį Šiauliuose atidaryta edukacinė BTA Velomaster trasa mažiesiems dviratininkams

Šiauliai

Velosolutions Lietuva nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Velosolutions Lietuva inf.


277765

Rugsėjo 9 d. Šiaulių dienų metu, sporto miestelio šurmulyje buvo oficialiai atidaryta „BTA Velomaster” trasa. Ši trasa – tai speciali vieta, kur mažieji dviratininkai gali saugiai mokytis važiuoti dviračiu prieš išriedėdami į gatvių eismą. Joje esantys elementas imituoja visas kliūtis, kurias vaikai gali sutikti gatvėse: bortelius, laiptus, kelkraščius, įvairius nelygumus, duobes, bėgius ir tt. Šią trasą Šiaulių miesto mažiesiems dviratininkams ir jų tėveliams apdpvanojo BTA draudimas.

„BTA Velomaster” trasos idėja gimė velotrasų kūrėjams Velosolutions kai šie suprato, kad mažieji dviratininkai neturi saugios erdvės mokytis dviračių eismo taisyklių. Mokytis važiuoti dviračiu galima tiesiog gatvėse ar kiemuose, kur vyksta įvairus eismas, o tai – rizika mažiesiems. „BTA Velomeistro” trasa sukurta taip, kad mažieji galėtų išmokti įveikti visas įmanomas miesto eismo kliūtis bei susipažinti su eismo ženklais saugioje aplinkoje. Čia lavinama koordinacija, balansas, stabilumo ir greičio kontrolė. Trasoje netgi galima mokytis atlikti nedidelius šuoliukus. Kiekviena iš trasoje esančių kliūčių turi savo istoriją ir suteikia praktinę pagalbą kaip jas įveikti gatvėse tiksliai ir saugiai.

Atidarymo dieną, šeštadienį įvairaus amžiaus dviratininkai rikiavosi, kad išbandytų trasą. Žaidimo taisyklės sakė, kad važiuojant pirmąjį ratą reikia pervažiuoti visas trasoje esančias kliūtis, o sukant antrąjį - tai padaryti tai dar tiksliau: visas kliūtis įveikti važiuojant tarp dviejų pažymėtų linijų. Trečiasis ratas turėjo būti įveikiamas važiuojant tarp dviejų pažymėtų linijų, tačiau dviratį valdant viena ranka. Deja, drąsuolių, kurie pasiryžtų taip pervažiuoti visas kliūtis per visą dieną atsirado tik vienas.

„Tai, kad per visą dieną beveik niekas nedrįso važiuoti viena ranka, rodo, kad dviračių valdymo įgūdžius verta pasitobulinti visiems. „BTA Velomastre” trasa skirta būtent tam, kad ne tik vaikai, bet ir įvairaus amžiaus pradedantieji galėtų saugiai auginti savo įgūdžius ir būti maksimaliai saugūs, išvažiavę į eismo pilnas gatves”, - sakė renginio vedėjas, ilgametis dviratininkas Mindaugas Ponomariovas.


Foto galerija:

Velosolutions Lietuva nuotr.
Velosolutions Lietuva nuotr.

„Statydami edukacines dviračių trasas „BTA Velomaster” siekiame prisidėti prie saugumo keliuose bei, žinoma, pasirūpinti jaunųjų dviratininkų bei visų pradedančiųjų saugumu. Šiandien sveikinam Šiaulius ir visus jaunuosius Šiaulių dviratininkus. Planuojame šį projektą tęsti ir statyti daugiau tokių edukacinių dviračių trasų visoje Lietuvoje”, - sakė Boris Jonas Kuzmas draudimo bendrovės BTA marketingo ir viešųjų ryšių vadovas.

„Esame be galo dėkingi BTA draudimui už šią dovaną miestui. Šiauliai jau nuo seno yra žinomi kaip Lietuvos dviračių sostinė, taigi turėti specialią edukacinę trasą pradinukams ir vaikams buvo visiškai natūralus sprendimas. Visi esame suinteresuoti, kad vaikai turėtų kuo daugiau tokių vietų, kur galėtų saugiai ir ramiai mokytis važiuoti dviračiais bei nedarytų to eismo pilnose gatvės ar kiemuose”, - sakė Šiaulių vicemeras Justina Švėgžda.

Velosolutions įrengta „BTA Velomeistro” trasa yra ypatingai tvarus sprendimas. Trasa padaryta iš natūralaus medžio, apdoroto taip, kad užtikrinti ilgaamžiškumą. Figūrų neveikia temperatūros pokyčiai, todėl jos gali likti lauke ir šaltuoju metų laiku. Visi metaliniai rėmai yra cinkuoti, taigi apsaugoti nuo korozijos. Velosolutions partneris BTA draudimas tokias trasas jau yra padovanojęs 17 Latvijos ir 2 Lietuvos miestams: Jonavai ir Šiauliams.

Užsak. nr. 102678REDAKCIJA REKOMENDUOJA