REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Birželio 18 d. 14:27

Senųjų amatų diena Gasčiūnuose šiemet tapo tarptautinė

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


41975

Savaitgalį Gasčiūnuose, 2017 metų Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje, vyko jau antrus metus iš eilės Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus kartu su Gasčiūnų kaimo bendruomene organizuotas Amatų dienos renginys.

Šiemet tautodailininkus, amatininkus, liaudies ir kulinarinio paveldo meistrus sukviečianti šventė išaugo iki tarptautinės, nes joje dalyvavo ne tik Joniškio rajono, kitų Lietuvos miestų auksarankiai, bet ir svečiai iš Jelgavos, pristatę ukrainiečių kultūrą. Šiemet renginyje buvo pristatytos tradicinės lietuvių ir ukrainiečių kultūros.

Gausiai į renginį susirinkusius dalyvius ir žiūrovus sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė. Jie džiaugėsi, kad mūsų krašto tradicijos yra ne tik puoselėjamos, bet ir skleidžiamos tarp jaunosios kartos atstovų, taip išsaugant lietuvių senuosius amatus, dainas, žaidimus, šokius ir kulinarinį paveldą. Po sveikinimų svečiai dėkojo už kasmet organizuojamą renginį Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus kolektyvui, Gasčiūnų kaimo bendruomenei ir jiems įteikė didžiulį rūkytą sūrį – kulinarinį Joniškio krašto paveldą.

Renginio metu žiūrovai rinko geriausią amatininką, geriausią amatininkę ir įdomiausią amatą. Geriausiu amatininku žiūrovų sprendimu išrinktas skaistgirietis kalvis Milvydas Gedraitis, geriausios amatininkės nominacija atiteko šiaulietei lėlininkei Astai Liaudanskienei, o įdomiausio amato puoselėtoja pripažinta Joana Petronienė iš Kuršėnų. Jos amatas – kilimų audimas žiūrovams pasirodė įdomus ir išskirtinis. Visiems trims žiūrovų išrinktiems liaudies meistrams įteikti renginio organizatorių padėkos raštai ir dovanėlės. Neliko nepastebėti ir kiti šventės dalyviai. Jie apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Šventėje netrūko smagių žaidimų ir įdomių konkursų. Taip pat vyko Šiaurės Lietuvos regiono amatų demonstravimas, šurmuliavo gausi dirbinių mugė, kulinarinio paveldo patiekalai traukė ne vieno svečio akis ir kvietė jų paragauti. Šiaulių ukrainiečių bendrijos „Karpatai“ nariai pristatė kulinarinį paveldą ir amatus. Tad, tiek tradicinių lietuviškų, tiek ukrainietiškų patiekalų galėjo paragauti kiekvienas šventės dalyvis.

Gražia joniškietiška šnekta visus šokti, linksmintis, žaisti tradicinius lietuvių žaidimus kvietė renginio vedėjai, joniškiečiai Aistė Tuminaitė ir Jonas Gricius.

Renginio metu koncertavo Šiaulių ukrainiečių bendrijos ansamblis „Veselka“, Jelgavos ukrainiečių kultūros centro ansamblis „Džerelo“, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela, Šiaulių krašto tautodailininkų folkloro ansamblis „Margulis“, populiarioji Lietuvos grupė „Pusbroliai Aliukai ir sesutė Silvija“.

Amatų dienos renginys Joniškio rajone vyksta jau dvylikti metai. Anksčiau jis burdavo renginio dalyvius Reibinių kaime esančioje Mato Slančiausko sodyboje, o dabar jau antrus metus iš eilės vyksta Gasčiūnų amatų centro kiemelyje.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus, Gasčiūnų kaimo bendruomenės organizuotas Amatų dienos renginys yra vienas didžiausių ir daugiausia amatininkų, liaudies meistrų į rajoną sukviečiantis etninės kultūros renginys.

3-13643.jpg

img-9445-13648.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA