REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2023 m. Birželio 29 d. 10:26

Šeimos kortelė – jau ne tik Lietuvoje

Lietuva

Jurgita PocienėŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


271545

Atėjus vasarai, Šeimos kortelė ir toliau džiugina gausias ir neįgalius vaikus auginančias šeimas. Itin naudinga, naujas galimybes kurianti žinia, kad Baltijos šalių šeimos kortelių partnerių gretos plečiasi ir Latvijoje.

Apima 290 partnerių

Baltijos šalių šeimos kortelės iniciatyvos pagalba kuriamos papildomos galimybės keliauti, patirti, pažinti ir naudotis privilegijomis ne tik savo šalyje.

Keliaujantys į Latviją gali naudotis turima lietuviška fizine Šeimos kortele ar mobiliąja šeimos kortele išmaniame įrenginyje ir gauti privilegijas įvairioms prekėms bei paslaugoms.

Baltijos šalių Šeimos kortelės privilegijos suteikiamos visose trijose bendradarbiaujančių valstybių teritorijose.

Privilegijos teikiamos, kai Kortelės partneris sutinka priimti Baltijos šalių šeimas ir nurodo, kokiomis sąlygomis bus aptarnautos kitų šalių Šeimos kortelės turėtojų šeimos.

2022 metų pradžioje startavusi Baltijos šalių šeimos kortelės iniciatyva Latvijoje jau pritraukė 64 partnerius, kurių prisijungimo prie iniciatyvos dėka lietuvių šeimos su privilegijomis laukiamos 156 -iose vietose Latvijoje.

Informaciją apie visas vietas, kuriose teikiamos Šeimos kortelės privilegijos, skelbiama Šeimos kortelės svetainėje.

Čia pat rasite ir privilegijų teikimo vietų žemėlapį: https://seimos-kortele.lt/nuolaidos_lengvatos/privilegijos-latvijoje/

Plečiasi ir Lietuvoje

Lietuvoje taip pat daugėja Kortelės partnerių gretos, kurie kviečia atvykti latvių ir estų šeimas ir siūlo privilegijas atvykus su Šeimos kortele.

Lietuvoje specialius pasiūlymus teikia daugiau nei 290 partnerių. Šios kortelės privilegijos galioja įsigyjant pačias įvairiausias prekes ar paslaugas daugiau nei 2300 vietų visoje Lietuvoje, daugėja internete veikiančių įmonių iniciatyvų.

Interaktyviu kortelės teikiamų privilegijų žemėlapis peržiūrėtas jau beveik 1,3 milijono kartų.

Keičiasi požiūris į šeimas

Lietuvoje gyvenančios gausios šeimos Šeimos kortele naudojasi nuo 2019-ųjų metų.

Tikimasi, kad dėl Šeimos kortelės iniciatyvos keičiasi visuomenės požiūris į gausias ar negalią turinčius vaikus auginančias šeimas, labiau suprantami šių šeimų poreikiai, kylantys ne tik dėl rizikos patirti skurdą.

„Daugiavaikių šeimų asociacijos MES“ vadovės Jurgitos Pocienės teigimu, Lietuvoje gausios šeimos džiaugiasi turėdamos savo kortelę bei galinčios ja naudotis ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų:

„Kaip žinia, gausioms šeimoms labai svarbu jaustis oriai, o ši kortelė būtent ir suteikia tą orumo pojūtį, kai tu gali važiuoti ten, kur galbūt šiaip nevažiuotum, pirkti tai, ko, galbūt, įprastai neleistum sau pirkti dėl ribojančių finansų ar kitų nepalankių aspektų.

Per ketverius kortelės gyvavimo metus paslaugų spektras labai išsiplėtė ir dabar šeimos gali naudotis nuolaidomis bei privilegijomis pačiose įvairiausiose srityse.“

Besinaudojančių kortele – daugėja

Šiuo metu kortele gali naudotis apie 43,5 tūkstančius šeimų. Oficiali statistika skelbia, kad kasmet auga užsisakiusių Šeimos kortelę šeimų skaičius.

SPIS (Socialinės paramos šeimai informacinė sistema) duomenimis, 2021 m. gruodžio pabaigoje buvo 25 000 Šeimos kortelę užsisakiusių šeimų, baigiantis 2022 m. gruodžiui šis skaičius išaugo iki kiek daugiau nei 30 400 šeimų, o baigiantis šių metų birželiui, Šeimos kortelę jau turi 32 688 šeimos.

Tai reiškia, kad šiuo metu daugiau nei kas trečia galinti turėti Šeimos kortelę šeima, ją jau yra užsisakiusi.

Pirmauja Vilnius

Ne visose savivaldybėse šeimos užsisako Šeimos kortelę taip pat aktyviai.

Gera žinia, kad mažėja savivaldybių, kuriose Šeimos kortelę užsisakiusių yra mažiau nei 40 proc., tokių teliko vos dvi (Pakruojo r. sav. 36 proc., Kelmės r. sav. 38,6 proc.). Tik keturiose savivaldybėse iki kas antros, turinčios Šeimos kortelės šeimos rezultato, liko visai nedaug (Biržų r. sav. 43,8 proc., Lazdijų r. sav. 46,6 proc., Radviliškio r. sav. 48,8 proc., Kalvarijos sav. 49,5 proc.). Aktyviausiai norą naudotis Šeimos kortele išreiškia didžiųjų miestų, jų rajonų savivaldybių ir mažųjų savivaldybių šeimos.

Čia naudojančių šeimos kortelę šeimų skaičius vis labiau artėja prie galinčių turėti kortelę šeimų skaičiaus ir korteles turi 80 – 90 proc. šeimų.

Panašiu aktyvumu džiugina ir mažosios savivaldybės (Neringos ir Pagėgių sav.). Tarp mažesnių miestų savivaldybių aktyvumu išsiskiria Visagino, Marijampolės ir Šiaulių m. savivaldybės.

Nuolaidų sąrašas – itin gausus

Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių privilegijomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje.

Teisę gauti Šeimos kortelę turi šeimos, kurios augina (globoja) 3 ir daugiau vaikų arba vaiką su negalia.

Nuolaidų sąrašas prekėms ir paslaugoms – itin didelis ir gausus, čia pramogų ras tiek mažesnius, tiek vyresnius vaikus auginančios šeimos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA