REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 18 d. 14:12

Seimo verdikto dėl apkaltos laukiantis P. Gražulis mandato neatsisakys

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: BNS


286782

Seimo verdikto dėl apkaltos pirmadienį laukiantis parlamentaras Petras Gražulis pats mandato atsisakyti ir toliau neketina. Be to, kaip teigia P. Gražulis, jis jau turi ir atsarginį planą, jei Seimas nuspręstų dešimtmečiui nušalinti jį nuo pareigų.

„Tai ir nekandidatuosiu (į Seimą – ELTA). Vadovausiu partijai, dabar esu didelis viršininkas – „Tautai ir teisingumui“, ką darė ir Rolandas Paksas, nušalintas nuo prezidento pareigų. Ir šauksiu žmones eiti už teisingą Lietuvą, prieš Landsbergių klaną“, – Seime su žurnalistais kalbėjo P. Gražulis.

ELTA primena, kad nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių – kitaip tariant, P. Gražulis neteks mandato tik tuo atveju, jeigu už pasisakys bent 85 parlamentarai. Jei nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo nepriimamas, laikoma, kad Seimas apkaltai nepritarė.

Statutas leidžia parlamentarui, kuriam taikoma apkalta, bet kurioje apkaltos proceso dalyje, tačiau tik iki balsavimo pradžios atsisakyti Seimo nario mandato. Toks raštu pateiktas pareiškimas turi būti nedelsiant patenkintas, o apkaltos procesas Seime nutraukiamas.

Seimas apkaltą parlamento nariui P. Gražuliui pradėjo ir į KT kreipėsi šių metų birželio mėnesį. Parlamentas prašė KT atsakyti, ar P. Gražulio veiksmai, kai šis balsavo už kitą Seimo narį, prieštarauja Konstitucijai. Apkalta P. Gražuliui inicijuota dėl to, kad jis 2022 m. rugsėjį galėjo balsuoti už socialdemokratą Liną Jonauską, taip pažeisdamas Konstituciją ir sulaužydamas Seimo nario priesaiką.

Pavasarį, iki Seimui apsisprendžiant dėl kreipimosi į KT, parlamentaras teigė neatmetantis galimybės trauktis iš Seimo iki KT paskelbiant savo sprendimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA