PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 9 d. 13:36

Seimo vadovė: nei vienam kandidatui paramos neišreiškę liberalai po pirmojo turo savo poziciją gali pakeisti

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


300619

Anksčiau nei vienam kandidatui prezidento rinkimuose palaikymo neišreiškęs Liberalų sąjūdis po pirmojo turo savo poziciją gali pakeisti, sako partijos lyderė ir Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Visgi, pasak politikės, tai priklausys nuo pirmojo rinkimų turo rezultatų.

„Ateinantį šeštadienį turėsime tarybos posėdį, kuris bus skirtas gynybos temai. (...) Manau, kad padiskutuosime ir apie situaciją, kuri bus matoma po pirmojo turo ir galėsime dar pasitarti, ar yra poreikis keisti mūsų prieš tai priimtą sprendimą, kuris buvo aktualus, kalbant apie pirmąjį turą“, – atvykusi balsuoti Lukiškių aikštėje ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė taip pat pažymėjo, kad jai apsispręsti dėl to, kurį kandidatą palaikyti, nebuvo sunku. Visgi savo pasirinkimo V. Čmilytė-Nielsen neatskleidžia.

„Sunku nebuvo pasirinkti, bet laikausi to paties sprendimo, kurį buvo priėmęs Liberalų sąjūdis, kaip partija, ir aš pati, kad viešai apie pasirinktus kandidatus nekalbėsime ir kad nei vieno kandidato neparemsime“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Tik galiu pasakyti, kad suprantama, jog nebalsuosiu už tuos kandidatus, kurie laikosi prorusiškos, antivalstybinės pozicijos ir kurie savo retorika ir pasiūlymais keltų grėsmę Lietuvai“, – sakė Seimo vadovė, pridurdama, jog naujoje šalies vadovo kadencijoje svarbiausia išlaikyti šiuo metu Lietuvos pasirinktas politines kryptis.

„Dabar labai svarbios yra kelios pagrindinės kryptys, kalbant ne tik apie prezidento rinkimus, bet ir apie artėjančius Seimo rinkimus – kad būtų išlaikyta mūsų užsienio politika, didelis dėmesys saugumo, gynybos politikai. Tai yra fundamentas, ant kurio visa kita statoma. (...) Tai man atrodo, kad dėmesys saugumui, gynybai Lietuvos stipriai ir ryškiai pozicijai tarptautinėje arenoje būtų išlaikytas. Apie tai kalbančių kandidatų yra ne vienas“, – teigė politikė.

Be to, ji pažymėjo teigiamai balsuosianti ir referendumo dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo klausimu.

„Pilietybės išsaugojimas yra labai svarbus dalykas. Manau, kad turėtume suteikti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę“, – sakė Seimo vadovė.