REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 7 d. 18:19

Seimo vadovė: po LAT verdikto Seimas spręs dėl dar vienos apkaltos P. Gražuliui

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


282873

Sulaukus galutinio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo dėl Petro Gražulio parlamentas spręs, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl dar vienos apkaltos, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip ji kalbėjo po to, kai LAT antradienį galutiniu sprendimu P. Gražuliui paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį už piktnaudžiavimą.

„P. Gražulis yra unikalus Seimo narys, kuriam gresia pašalinimas iš Seimo ne pagal vieną pagrindą. Kalbant apie šį LAT neskundžiamą sprendimą, į Seimą bus teismo kreipimasis, tuomet (apkaltos – BNS) komisijos nebereikės sudaryt, bet bus nutarimas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą“, – antradienį BNS sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, jei Seimas kreipsis į KT išvados, ar parlamentaras nepažeidė Konstitucijos, tuomet sulaukęs KT vertinimo Seimas balsuos dėl jo mandato panaikinimo.

„Jei Konstitucinis Teismas nuspręs, kad buvo pažeista Konstitucija, padarytas tas nusižengimas, klausimas grįš į Seimą ir Seimas balsuos dėl Seimo nario pašalinimo, kelias yra toks“, – patvirtino parlamento vadovė.

Seimo statutas numato, kad Seimas, gavęs įsiteisėjusio apkaltinamojo teismo nuosprendžio nuorašą dėl asmens nusikaltimo, padaryto einant pareigas, priima nutarimą pradėti apkaltos procesą konkrečiam asmeniui ir kreipiasi į KT išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkrečiu padarytu nusikaltimu buvo šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika.

Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų. Parlamentaras apskundė šį Apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo jam buvo paliktas galioti žemesnės instancijos nuosprendis.

Konstitucinis Teismas trečiadienį taip pat pradės nagrinėti P. Gražulio apkaltos bylą dėl balsavimo už socialdemokratą Liną Jonauską jam nematant.

Į KT kreipėsi Seimas, prašydamas įvertinti, ar balsuodamas už šalia jo Seimo salėje sėdintį L. Jonauską P. Gražulis nesulaužė Seimo nario priesaikos ir šiurkščiai nepažeidė Konstitucijos.

Taip pat Seimas šiuo metu svarsto generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę, kad jam būtų galima pateikti įtarimus ir kitoje byloje, dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA