REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Liepos 9 d. 08:23

Seimo pirmininkė vyks į Latviją, susitiks su parlamentų pirmininkais, prezidentu

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


272345

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vyks į Rygą, kur lankysis Dainų šventėje, susitiks su Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Ukrainos parlamentų pirmininkais bei naujuoju šalies prezidentu.

Kaip penktadienį pranešė Seimo spaudos tarnyba, dviejų dienų vizito į Rygą parlamento vadovė vyksta Latvijos Saeimos pirmininko Edvardo Smiltenio kvietimu.

Sekmadienį ji susitiks su naujuoju Latvijos prezidentu Edgaru Rinkevičiumi ir dalyvaus didžiausio Latvijos kultūrinio gyvenimo renginio – Dainų šventės – baigiamajame koncerte.

„150-oji Latvijos dainų šventė svarbi ne tik mūsų broliams ir sesėms latviams, bet ir visoms šią unikalią tradiciją puoselėjančioms Baltijos valstybėms – mūsų bendromis pastangomis 2008 metais Baltijos valstybių dainų ir šokių šventės įrašytos į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Pirmadienį vyks įvairių formatų susitikimai su Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Ukrainos parlamentų pirmininkais.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, „tai bus proga bene paskutinį kartą su kitų valstybių parlamentų pirmininkais prieš pat Vilniaus NATO viršūnių susitikimą išreikšti paramą Ukrainai dėl NATO narystės siekio“.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA