REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 12 d. 14:04

Seimo pirmininkė sako, kad pasaulio lyderiai G. Nausėdos žodžių nesuprastų: pasisakymas rodo, kad visuomenėje yra problemų

Šiauliai

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


248414

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kritiškai įvertino prezidento Gitano Nausėdos viešai išsakytą palyginimą, kad Vokietijos kariuomenė nėra mergina, kurią „galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero“. Parlamento vadovės teigimu, aukščiausio šalyje asmens viešai išsakomi palyginimai yra netinkami, nesuprantami ir signalizuoja, kad Lietuvoje esama daug su lyčių stereotipais susijusių problemų.

„Aš turėsiu susitikimą su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola ir su ES valstybių pirmininkėmis moterimis. Ir jei šio susitikimo metu manęs paklaustų, ką kalbant apie tarptautinius santykius reiškia merginos vežimas prie ežero ar vedybinė sutartis, man būtų labai sudėtinga tai paaiškinti. Aš tikiuosi, kad tai ir liks mūsų vidaus politikos juokeliu, kuris, mano vertinimu, yra nevykęs“, – Eltai sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad Lietuvos prezidento palyginimai nebeatitinka XXI a. realijų, todėl, aiškino ji, šiuolaikinių valstybių lyderiai apskritai vargu ar suprastų, ką iš tikrųjų norėjo pasakyti G. Nausėda.

„Tokius pasisakymus būtų labai sunku paaiškinti XXI amžiaus šalių lyderėms moterims ir vyrams. Turbūt negalėčiau paaiškinti, ką prezidentas turi galvoje. Antras dalykas, tokie pasisakymai tik stiprina neigiamus lyčių stereotipus, kurie vis dar sukelia daug problemų Lietuvoje ir nuodija bei gadina gyvenimą tiek moterims, tiek vyrams“,– teigė parlamento vadovė.

Todėl, pažymi V. Čmilytė-Nielsen, vaizdingi prezidento palyginimai tiesiog signalizuoja – problemų Lietuvoje dėl stereotipų apie moteris yra daug.

„Aš manau, kad tai signalizuoja, jog mūsų visuomenėje yra dar opių problemų, susijusių su lyčių stereotipais, kurios kol kas dar neišspręstos. Tokie pasisakymai tai tik paryškina“,– teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Kritiškai G. Nausėdos pasisakymą įvertino ir konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Pasak jos, prezidentas savo palyginimais ne kartą ištransliavo moteris diskriminuojančias žinutes.

„Turbūt yra pomėgis rinktis tokius keistesnio pobūdžio palyginimus ir metaforas kur, galbūt, kažkam yra juokinga. Gal būtent tuo tikslu yra renkamasi. Bet tai tikrai nėra nei juokinga, tai nėra ir korektiška. Man yra įstrigę prezidento pasisakymai apie pusiau nėščias moteris... Tai labai jautru, ypač turint galvoje moteris, bandančias susilaukti vaikelio“,– Eltai sakė konservatorių frakcijos Seime seniūnė.

Antradienį viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas dėl, ekspertų vertinimu, seksistinio prezidento G. Nausėdos pasisakymo. Šalies vadovas interviu BNS teigė, kad Vokietijos kariuomenė nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero.

„Vokietijos kariuomenė, žinote, nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero po atviru dangumi. Tai yra rimta kariuomenė, kuriai reikia pasiūlyti vedybų sutartį ir toje vedybų sutartyje turi būti labai aiškiai numatyti Lietuvos įsipareigojimai, ką mes padarysime, nes kitaip Vokietijos kariuomenė savo įsipareigojimų mums taip pat negalės vykdyti“, – teigė šalies vadovas.

Kritikos dėl kontroversiškų pareiškimų prezidentas sulaukia ne pirmą kartą. Kiek anksčiau, kritikuodamas siūlymą koreguoti Seimo pirmininkės ir premjerės apsaugos režimą, prezidentas situaciją prilygino buvimu „truputį nėščiam“.

„Negalime tokių žaidimų žaisti, čia kaip būti truputį nėščiam“, – sakė G. Nausėda.REDAKCIJA REKOMENDUOJA